Bordo-mavi kararıyor

A+A-
Murat TAŞKIN

Mülkü kendine ait olmayan gayrimenkulleri 10 yıldan daha fazla (49 yıla kadar) süreyle  kiralama için başta saha içi sonuçları olmak üzere kulübü borçlandırmanıza burnundan soluyan üye-taraftarın karşısına “olağanüstü kongre” diyerek çıkarsanız olacağı budur..
Olan da, olağanüstü yani beklenmedik bir şey değil, olağan olmuş, bırakın tüzük gereği üçte iki çoğunluk gerektiren madde katılan 260 civarındaki üyenin yarısının bile oyunu alamamıştır.
Ama ne hazindir ki, bu durum bile kayıtlara geçememiş, kongre divan başkanının taraflı tutumu ile “kongre iptal edildi” denilmiştir.
Anlayacağınız, geçen yıl alttan gelen D.Bakır ile Manisa’ya üst üste yenilen Trabzonpor’un saha içinde yarattığı sıkıntı saha dışına da yansımış, yönetim kurulunun yanlış hesabı “Bağdat’tan dönmüştür.”
Ama maalesef bu dönüş, 5 bin üyesi bulunan, ama böyle önemli kararlar için 150 kişilik salonda yapılmaya kalkışılan kongre tartışmalar nedeniyle maalesef tamamlanamamış ve iptal edilmiştir.
Anlayacağınız, sahada futbolcuların sebep olduğu kararma, saha dışında yöneticilerin yanlışları yüzünden zuhur etmiştir.
Nasıl etmesin ki?
Eski yönetici Muzaffer Ermiş’in dediği gibi: “Biz 22 trilyon borç ile aldık, size 40 trilyon lira ile devrederken ’kulübü batırdınız.. Size nasıl güvenip de kulübün geleceğini ipotek altına alabileceğiniz kararlar için yetki verelim?”
İşin özeti şudur: Trabzonsporlular diyor ki, “Beş kuruş etmez adamları 500 liraya alanlara kulübün bırakın 49’u 10 yıllık geleceğini bile emanet edemeyiz.” Öyle veya böyle de yanlıştan şimdilik dönülmüş, ama bordo-mavi de kararmaya devam etmiştir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları