Bu haller hal değil!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Sorarsanız bizden fazla dinine imanına bağlı toplum yok..
Allahtan korkar, kuldan utanırız, inanmayan cumaları dolup taşan camilere baksın!..
Kul hakkı nedir biliriz, bu dünyanın yalan olduğuna, ahrete inanırız..
Namus falan dedin mi de öyle dur, bir taneyiz..
Oy verirken bile tercihimiz öncelikle başı secdeye değenler içindir, çok şükür ki böyle bir dönemdeyiz..
Eh toplum olarak maneviyata böyle önem verdiğimiz için de, dünyanın en huzurlu, ahlaki değeri yüksek, birbirine saygılı toplumu...
Nah işte biziz!..
Gelmiş geçmiş en “inanan” iktidarın yönettiği Türkiye’nin hali perişan!..
Ekonomi mekonomi, vur patlasın, çal oynasın bir yana..
Sosyal yapı yerle bir, insanımız uçurumdan aşağı yuvarlanıp gidiyor!..
Hatırlarsınız bir ara koyunların toplu intiharı basına yansımıştı, paldır küldür kendilerini uçurumdan aşağı atıyorlardı!..
Halimiz o hesap!..
Binmişiz alamete, son sürat kıyamete gidiyoruz!..
Sıradan insanların yaşadığı olaylara bakın..
Mardin vahşeti..
Münevver...
Urfa aşiret çatışması...
Adana cinayeti...
Hemen akla gelen kutsal kelam nedir?!..
“Layıkı ile yönetilirsiniz!..”
Layığımız bu olunca darmaduman oluş normal midir?!

Değerli okuyucu Cemal Oğuzhan...
Hassasiyetinizi dikkate alacağım, uyardığınız için teşekkür ederim..
Sayın Cemal Oğuzhan, sizin de belirttiğiniz gibi bir durum söz konusudur.. Yoksa, (affınıza binaen) orta malı kevaşelerin “sayın dalamasına” biz asla “bey” demeyiz “yüreğiniz ferah olsun!.. Selamlar...

Sinan abi takipte...
Geçen hafta gazetelerde şu haber yer aldı, “Evinde bıçaklanarak öldürülen Cindy lakaplı İlyas Çağan’ın ajandası skandal yaratacak. Cindy’nin müşterileri arasında çok sayıda siyasetçi de var...” Haberden anlaşılan şu, Ankara’da bir cinsi sapık öldürülmüştü.. İlyas adındaki bu kişi, ” Cindy “ takma isimli kadın görünümlüydü ve kendisi, bir takım paralı sapkınlarla ” yatak işi “ yapıyordu.. Beş pahalı apartman dairesi ve iki arabası vardı, yani zenginleşmişti.. Bu haber, bütün detayı ile neyin göstergesi?!..
Habere göre defterinde bir eski bakan ile siyasetçi ve bürokrat isimleri var(mış)...
Cindy belli ki; “kapalı kapılar ardı!” kraliçesiymiş.. Yani “Ankara eğlencesi gözdesi” bir durumu varmış!.. “Kapalı kapılar ardında Ankara”da işler sır!.
Bu durumdan eğlence esnafı da rahatsız!..
Ankara’nın bıçkın şoförlerinden Nazif Bilen, Başkent’te gece alemi ticaretinin durduğunu söyledi. “5 sene önce bürokratlar yer, içer gezer eğlenirlerdi. Şimdilerde ise makamlarını kaybetmemek için şehir dışında (!) vakit geçiriyorlar. Sazlardan, barlardan ve gece kulüplerinden uzak duruyorlar. Bu da işlerimizi çok kötü etkiliyor. Sinemalar dağıldıktan sonra kimselere rastlayamıyoruz..” diyor..
Türk Time adlı haber sitesindeki şu haber de “yeni ödüllendirme-eğlendirme” konusunda bir fikir veriyor. “Bayilerini ödüllendirmek için masajlarıyla ünlü Bangkok, kumarhanelerin ağırlıkta olduğu Kıbrıs, Bulgaristan gibi ülkelere gezi düzenleyen şirketlerin yeni ödülü ‘umre’ oldu. AKP’nin iktidara geçmesine paralel olarak 2001’de 786 olan umreye gidenlerin sayısı 2008’de 201 bin 695’e yükseldi. Acenta sayısı da 150’yi buldu...

Konya’lı yumurta üreticilerinin dertlerini anlatan işadamı Veteriner Hekim Dr.Erkut Gürbüz, Tarımsal İade Desteklemeleri konusuna da değinerek, desteğin mahsup edileceğine 1998 yılındaki, gibi Hazine Bonosu verilerek ödenmesini istediklerini söyledi.

Tekirdağ Malkara’lı işadamlarımızdan Metin Bingül ve Şaban Özcan: Desteklerin düşürülmesi damızlık hayvanlarımızın kesime gitmesine neden oluyor... Bir bardak çay 50 kuruş, bir kilo süt 45 krş!..
Süleymaniye’deki Esnaf Hastanesi diye bilinen Huzur hastanesinde huzursuz durumlar var..Burası, İstanbul Ticaret Borsası, İSO-İTO yönetiminin mütevelli olduğu bir özelliğe de sahip üstelik!..
Maaş ödeyemiyor. Acil ihtiyaçlarını dahi karşılayamıyor. Son olarak da bankalardan kredi alamadığından bahsediliyor.
Tuhafiye sektörünün tanınmış isimlerinden Şevket Aydın: Firmaların bir çoğu Bulgaristan, Romanya, Ürdün ve Mısır’a taşındı.
 Ahmet Özer: Büyük marketler kanunu bizlerin ekmek kavgasıdır.. Küçük işletmelerde çalışan binlerce kişi işsiz kalıyor.
Ertuğrul Erdoğan: KDV ve ÖTV indirimleri tüm sektörleri kapsamalı Özellikle sektörleri sıkıntıya sokan Uzakdoğu kaynaklı ithal ürünlerin ülkeye girişi konusunda ciddi bir çalışma yapılması doğru olacak..
 İlaç sektöründen Ahmet Ünlü: Yerli firmalarımız hızla yabancıların eline geçiyor..

Yazarın Diğer Yazıları