Bu hesap Yüce Divan’da biter!

A+A-
Hasan DEMİR

Başbakan’ın kullandığı  “Örtülü Ödenek” ten bahsediyoruz.
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Bütçesi...
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş millet adına işin peşini bırakmıyor.
İki ay öncesine kadar harcanan parayla 100 hastane, 250 cami, 50 fabrika yapılabilirken, 10 bin aileye de konut sağlanabilir... Gizli hizmet gideri 994 milyon liraya ulaşmış. 2005 yılına göre tam 10 kat artarak neredeyse 1 milyar liraya dayanmış...
Başbakan Erdoğan’ın örtülü ödenekten harcanan paranın kime verildiğini açıklamayabileceğini, ancak hangi alanda kullanıldığını açıklaması gerektiğini belirten Güneş;  “çünkü bu ödenek artık bazı Bakanlıkların bütçelerini yakaladı” diyor.
Güneş, örtülü ödenekten harcanan parayla 100 hastane, 250 cami, 50 fabrika yapılabileceğini, 10 bin aileye konut sağlanabileceğinin altını çiziyor.
CHP milletvekili Hurşit Güneş’in verdiği bilgilere göre: 
* Bu yılın Eylül sonuna kadar 870 milyon lira harcanmış. Örtülü ödenek ilk 9 ay itibarıyla MİT’in bütçesini geçmiş vaziyette. 
* Başbakanlığın bütçesine yaklaşmak üzeresiniz. Koca Başbakanlık bütçesi 1 milyar 83 milyon lira, örtülü ödenekten harcama ilk 9 ayda ona yaklaşmış, onuncu ayı da eklediğimiz an Başbakanlık bütçesi kadar bir örtülü ödenek çıkıyor.
* TBMM’nin bütçesi 2012 yılında 610 milyon lira, onu geçmişiz. Bunlar olağanüstü rakamlar.
Devrildiğinde AKP iktidarının başına bela olacak bir konu. Birçok bakanlık bütçesini geçecek ölçüde bir örtülü ödenek harcaması ilk defa oluyor.
Durum böylesine vahimken yandaş medya milletvekilinin millet adına sorduğu bu soruları,  “Güneş’in örtülü ödenek merakı”  diye küçümsemekle yetiniyor... Az buz para değil... Aynı dönemde koskoca Türkiye bütçesi 15 milyar açık veriyor, sadece Başbakan o miktarın on beşte biri kadarını kanunun koruyuculuğuna sığınarak bir yerlere sarf ediyor...
Türkiye Cumhuriyeti savaşta olur, gizli silah alımları yapılır, mesele anlayışla karşılanır. Böyle bir durum yok. Ordunun ve polisin ihtiyaçları kendi bütçelerinden yani açık hesaplardan karşılanıyor. Atatürk şu kadar maaş alıyordu diye geçmişin peşine düşenler, bugünün o günleri katlayan örtülü harcamalarını görmezlikten gelebiliyor.
İtibar kaybeden kim?
Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y.Yılmaz aylardır her pazartesi bir soru soruyor:
“-Suudi Arabistan Kralı’nın devlet büyüklerimizin eşlerine hediye edilen armağanlar neden zamanında beyan edilmedi? Hadi zamanında beyan edilmedi, daha sonra bu eksiklik neden tamamlanmadı? Mücevherler nerede, hangi kasada bekliyor?”
Çok mâsum bir soru değil mi?
Lâkin bu soruya nedense hiç cevap verilmiyor. Cevap verilmediği gibi geçtiğimiz günlerde devlet büyüklerimizin danışmanlarından biri,  “Her pazartesi aynı soruyu soruyor, ciddiyetini yitirdi, itibar kaybediyor”  mealindeki bir tepkisi Sayın Yılmaz’a ulaşıyor...
Algıyı görüyor musunuz?
Mücevherlerle ilgili açıklama yapmayan değil, soru soran itibar kaybediyormuş...
Gazze katliamı!
Siyonizm kudurdu.
İki milyara yaklaşan İslâm âleminin boş konuşmaktan başka verdiği bir tepki yok? Niye? Niye olacak, yönetim olarak cümlesi Siyonizm’in vurucu gücü ABD’nin kuklası da ondan. 
* İngiliz aklı Müslüman’ı Müslüman’a düşman etmiş. Meselâ Türk’ün aklını, Araplar seni arkadan vurdu diye çelmiş. Arap’ın aklını da, Türkler yüzyıllarca seni sömürdü, üstelik laik bir devlet kurdu, dinsizleşti diye yıkamış.. Oysa Osmanlı’yı yıkan da İngiliz’di, Arapları sömüren de...
* En milliyetçisinden en şeriatçısına kadar Türk aydın ve münevverleri Haçlı dünyasına biat etmiş, kendi âlemine, yani Türk ve İslâm coğrafyasına sırtını dönmüş.
Herkes hafızasını şöyle bir yoklasın, bize ABD emperyalizmi ve Rockefeller tezgâhından bilgi verenler oldu mu? Hangi iktidar Atatürk’ün ölümünün hemen ardından gerçekleştirilen Milli Eğitim’deki o Müslüman Türk’ü aşağılayan Amerikan kadrolaşmasını içine sindirmedi ki?
Milli Eğitim’in tarih kitaplarında, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Batı ile dost olduğumuz propagandası yapılırken, Güneyimizdeki İslâm coğrafyası ile doğumuzdaki Türk dünyası hiç bahse konu edildi mi?
Ve Batı’nın yani Haçlı dünyasının dost olmadığı kesin değil miydi?
Zihinlerdeki katliam bitmeden Gazze’deki katliam bitmez. Bu vampirleri BOP Eş Başkanları mı durduracak?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları