“Bu kavga Türkiye’nin lehine”

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Yalçın Küçük’ün 5 ayrı dilde Kur’an incelemesi Silivri’de farklı yorumlanıyor. Tuncay Özkan,  “Ahaa din elden gidecek..”  sözleriyle güldürüyor. AKP’li Mehmet Metiner’in ziyareti esnasında sarf ettiği sözlerden Yalçın Hoca değişik yorumlar çıkarmış. Küçük, Metiner’in sözlerinden Bülent Arınç’ın çıkacaklar ve içeride kalacaklarla ilgili listenin oluştuğu kanaatine varmış. Arınç’ın Veli Küçük’ün içeride kalacağını, Metiner’in ise Mustafa Dönmez’in çıkamayacağını ima ettiğini savunuyor. Tahliyelerle ilgili diğer iddiası ise  “İlker Başbuğ çıkarsa ben de çıkarım.. Aslında ben çıkmıştım, tekrar tutuyorlar..” diyor.
“CHP’nin başına gelenlerin yanında bizim içeride yatmamızın önemi yok. Cumhuriyeti kuran CHP’yi bu hale getirenler günü geldiğinde bunun hesabını verecekler”  sözleri ile Kılıçdaroğlu ve CHP’ye gönderme yapıyor. İğneyi kendisine batırmayı da ihmal etmiyor. Hukukçu olan eski eşi Temren Hanım ve oğlu Ömer’in: “Evet; Yalçın biraz uzun oldu ama hapiste olmasan Yalçın Küçük olamazdın” sözlerini de naklediyor. Yalçın Hoca 30 Mart ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yeni partilerin kurulacağını ekliyor.
Silivri’nin en kıdemli tutuklusu Ergun Poyraz, 6 yıl 8 ayı devirmiş. Başbakan Erdoğan ve Abdullah Gül ile ilgili yazdığı kitaplar yüzünden içeri giren Poyraz, içeride de boş durmuyor. 6 ayrı kitap yazdı hapiste. 7. olan  “Takunyalı Leydi” bitmiş. Üç yıldan fazla yalnız başına hücrede kalmış. Şimdi Özel Harekat’ın eski Başkanı İbrahim Şahin ile aynı koğuşu paylaşıyor. İçeride unutulan Şahin’in sağlık durumu için  “fena değil”  diyebiliyor. Bu arada açık öğretimde İktisat Fakültesi’ni 4 yılda başarı ile bitirmiş. Cemaat hakimlerinin mahkemeyi intikam sahasına çevirdiği iddiasında ısrarlı. Tayyip Erdoğan’a da mesajı var.  “Maksut Kaya’yı koruma müdürü yapmakla büyük hata yaptı. Tıpkı cemaatin Danıştay ve Yargıtay hakimlerini “sizi öldürecekler” diye korkutup polis koruması aldıkları, o polislerin, o yargıçların her şeyini fişlediği gibi, Maksut Kaya da Erdoğan’ı “size suikast yapacaklar” diye korkuttu ve her şeyini dinleyip, fişledi” diyor. Poyraz’ın iddiaları bitmez.. Silivri’de 6. yılına giren Mehmet Zekeriya Öztürk’ün en başından bu yana yalnız başına hücrede kaldığını yine Poyraz’dan öğreniyoruz.
Ulusal Kanal’ın tutuklu Genel Yayın Yönetmenlerinden Turan Özlü, mahpus koşullarına rağmen gülümsemesinden bir şey kaybetmemiş.  “Bu kavga Türkiye’nin lehine”  diyerek başlıyor konuşmaya. Türkiye’de yolsuzlukların cemaatten öğrenildiğine dair kanı oluşturulmaya çalışıldığını belirtirken; Veysel Eroğlu, Adem Baştürk, Dinçer Tapacı ve İzzet Öztürk’ün ortaklığındaki şirketin defalarca yargılandığına dikkat çekiyor. AKP hükümetinin yaptığı yolsuzlukları ilk defa Ulusal Kanal ve Aydınlık dergisinin ifşa ettiğini ve bu yüzden içeride tutulduklarını hatırlatıyor. Veda için hepimize sıkıca sarılırken  “Erdoğan’ın işi bitti, gidiyor. Abdullah Gül cemaatten umudunu kesti. Kılıçdaroğlu-Gül-Gülen üçlüsü ile de olmaz. Kuvvetli bir muhalefet olsa bunlar bir gün bile kalamaz”  sözleri ile ayrılıyor.
Ve Oktay Yıldırım... Mehmet Demirtaş’ın Veli Küçük ve Kemal Kerinçsiz’in yanına gidişi ile koğuşta yemek işini yüklenmiş. Bulaşığı Turan Özlü ve Erkan Önsel yıkıyormuş. Söze hemen Muzaffer Tekin’in  sağlık durumuyla giriyor. “Muzaffer Abi’ye diz çöktüremedikleri için kızgınlar. Adam ölüyor. Ölüsünü görseler inanmayacaklar. Böyle bir düşmanlığı tahayyül edemiyorum. Artık buradaki hastalık ve ölümlerin tek tek gündeme gelmesi yetmez. Topyekün tahliye lazım. Biz zaten yatıyoruz. Ağır hastaları çıkarsınlar” derken yüzüne yansıyan üzüntüyü okuyoruz. Spor yapmayı hiç bırakmamış Oktay.. Sırım gibi. Ruh ve beden sağlığını koruyabilmek için spor yapmanın şart olduğunu belirtiyor. Yeni kitabı  “Kumpastan Dirilişe: Başımıza Gelenler”  eserini önümüzdeki günlerde Destek Yayınları basacak. Gazeteci ve siyasilere sahip çıkılırken askerlerin ortada kaldığını hatırlatıyor.  “Bizi darağacına çekseler de biz kazandık. Bana ne suçlamada bulunurlarsa iftihar ederim”  sözleri ile inancını dile getiriyor. 
Devam edeceğiz..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları