Bu mevsimde Karadeniz'in en değerlisi ağlara takıldı. Şaşkın olan balıkçılar gelecek sezon için müjde verdi

Bu mevsimde Karadeniz'in en değerlisi ağlara takıldı. Şaşkın olan balıkçılar gelecek sezon için müjde verdi
Sinop'ta dönemi olmamasına rağmen nadiren ve 'Karadeniz'in en değerlisi' olarak bilinen kalkan balığı ağlara takıldı. Balıkçılar bunun gelecek sezon bol olacağının işaret ettiğini söyledi.

Kentte 13 yıldır balıkçılık yapan İbrahim Coşkun Arslan, verimli bir sezon geçirdiklerini söyledi. Bu sezon tezgahlarda bol miktarda palamut, mezgit, çinekop, istavrit ve hamsinin yer aldığına işaret eden Arslan, Karadeniz'in en değerli balıkları arasında gösterilen kalkan balığının da tezgahlarda satışa sunulduğunu belirtti.

o06wskljek-vzvzpao7lxg-lkzk.jpg

MEVSİMİ DEĞİL       

haber61.net'in haberine göre, kalkan balığının şu an avlanma mevsimi olmadığını ifade eden Arslan, "Denize ağ atan balıkçıların ağlarına zaman zaman kalkan balığı takılıyor. Kalkan balığı nisan ayında deniz suyu ısınmaya başladığında bollaşmaya başlar. Bu aylarda tutulan kalkan balığı gelecek sezon bol olacağının işareti olabilir." dedi. Arslan, mevsimi olmamasına rağmen Karadeniz'in en değerli türlerinden kalkan balığının kilogram fiyatının iriliğine göre tezgahlarda 150 ile 200 lira arasında değiştiğini söyledi.

haber61.net

sqil5srtgeowatdric7zuw-dgof.jpgk7-zgzdck0yrzad6b4j-pq-x4y3.jpg

   

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58