Bu millet korkar mı hiç

Bu millet korkar mı hiç
Reuters muhabirinin çekip dünyaya servis ettiği bu fotoğraf, milletiyle, polisiyle Türk insanının hain teröre karşı her koşulda nasıl direndiğinin adeta belgesi oldu.

Korkak, hain terör yine sinsice saldırdı. Amaç can almak, kan akıtmak ve bu yolla Türk Milletine korku vermekti. Ancak her saldırıda olduğu gibi yine yanıldı. Bu millet korkmaz, korkutulamaz. Yaralanır, düşer; sonra doğrulur kalkar ve her türlü alçaklığa direnir.

İşte bir fotoğraf karesi ve o karedeki kahramanlık.

Kalleş bomba patlamış, çevrede yaralılar var. Durumu nispeten daha iyi olanlar kendi hallerine bakmadan yardıma koşuyor. Hafif yaralı bir polis memuru bir yandan koluna girdiği eli yüzü yaralı birinin kanayan başına, belki de şapkasıyla tampon yapmaya çalışıyor. Yaralının diğer koluna genç bir adam girmiş. Onun da yüzü kanlı. Görevli kartı bile kan içinde kalmış. Ancak o aldırış etmeden başkasına yardım ediyor.

O başkası ise belli ki ayakta zor duruyor. Fakat, patlamanın hemen ardından çekilmiş bu fotoğrafa biraz daha dikkatli bakıldığında hainleri kahredecek ayrıntı ortaya çıkıyor. Yaralı olan, ancak yardımla ayakta durabilen bu kişi o haliyle görevine devam eden bir polis amiri. Elinde telsiz, hala komutası altındaki diğer polislerle haberleşiyor, onları koordine ediyor.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş