Bülent Arınç kimdir? Bülent Arınç kaç yaşında? Bülent Arınç istifa mı etti?

Bülent Arınç kimdir? Bülent Arınç kaç yaşında? Bülent Arınç istifa mı etti?
AKP'li Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Yaşanan son dakika gelişmesinin ardından “Bülent Arınç kimdir, Bülent Arınç kaç yaşında? Bülent Arınç istifa mı etti?” soruları sıkça aratılmaya başlandı. Detaylar haberimizde..

AKP'li Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bülent Arınç, siyasetin tanınmış isimlerinden biridir. 20, 21, 22 ve 23. Dönemde Manisa Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak görev yaptı.

BÜLENT ARINÇ KİMDİR? BÜLENT ARINÇ KAÇ YAŞINDA?

Bülent Arınç, 25 Mayıs 1948'de Bursa'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe Sevdiye'dir.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

20, 21, 22 ve 23. Dönemde Manisa Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak görev yaptı. 23. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanı oldu.

Bu görevi esnasında, 60. Hükümette Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevine atandı. 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Arınç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

BÜLENT ARINÇ İSTİFA MI ETTİ?

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden ayrıldığını açıkladı.

enlvtclxuailr6c-001.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş