Bunun adı nedir?

A+A-
Altemur KILIÇ

Avrupa’da bilmem hangi ülkeden, fakat muhakkak  “teröre karşıyız” diyen, PKK’yı telin eden ülkelerden birinden, pervasızca yayın yapan PKK organı Roj TV’de bizim televizyonlara pek yansıtılmayan dehşet manzaraları gösteriliyor! Güneydoğu’da ve ülkenin her yerinde, bölücü Kürtler azmış durumda; Apo’ya işkence yapıldığı iddia ve bahanesiyle kentlerin altını üstüne getiriyorlar ve de azdıkça da azıyorlar! Siz  “PKK bitti”  filan diyenlere bakmayın, inanmayın; eğer uyanmazsak, PKK Türkiye’yi bitirecek!
Ve bu durumda hükûmet-Erdoğan ne yapıyorlar? Oy toplamak için Güneydoğu’ya gidiyorlar, dostluk ve kardeşlikten söz ediyorlar ve bu yüzden de teröre, teröristlere karşı gerekenleri yapamıyorlar... Aksine vaat ediyorlar; “Teröre, PKK’ya inat demokrasiden taviz vermeyeceğiz!” Yani  “radikal tedbirler almayacağız”  diyorlar... Bu, PKK’yı oradaki destekçilerini tatmin ediyor mu? Ne gezer; aksine umutlanıyorlar. Türkiye’nin bugünkü “umumi ahvaline” bakarak adeta biraz daha itelersek, Türkiye kendiliğinden düşecek diye düşünüyorlar. Öyle ya; Ergenekon hikayesi, Silivri’deki kaos manzaraları onlara muhakkak umut veriyor. Ama asıl umut verenler, içimizdeki “taraflar”, ordu düşmanı vatan hainleri! Bu “umumi ahval” aslında “harp hali”  ve harp halinde vatana ihanetin cezası, her ülkede idamdır! Ama biz idam cezasına karşıyız! Hatta öyle karşıyız ki Apo’nun affı ve  “kullanılması” ciddi olarak düşünülmekte! Zaten gafletin başı da bu eşkıyanın İmralı’da Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde idama mahkûm edildikten sonra özellikle “ihtiyaç halinde kullanılır” diye rafa kaldırılması.  “Kullanım süresi”  de sona ermedi! Siz, hâlâ idam cezasına karşı oladurun!

PKK, TBMM’de
PKK’nın Meclis’te söz sahibi olması destekçilerinin Türkiye’den maaş almaları  gafletin şahikası. Bu bölücülerin TBMM’de bulunması sözde o bölgenin sesinin duyrulmasına yarayacak bir sigorta imiş! Masal!
Evet umutlandıkça, azdıkça azıyorlar... DTP Genel Başkanı Ahmet Türk Diyarbakır’da, “Türk ordusu jenosit yaptı” demiş ve eklemiş, “Özellikle 1924 Anayasası ile resmileştirdiği tek ulus-devlet anlayışı ve bunun üzerine oturttuğu inkâr ve asimilasyon politikaları sorunu derinleştirdi ve çözümsüz kıldı. Lozan Antlaşması sonucu her ne kadar uygulanmamaya çalışılsa da, azınlıklar kısmen rahatladılar. Ancak, azınlıkların sahip olduğu haklara sahip olmayan Kürtler ve diğer halklar hep kimliksiz kaldılar. Uygulanan inkâr, imha ve asimilasyon gibi şiddet politikaları diğer halklar üzerinde etkili oldu. Yoğun göçler sonucu nüfusları azaldı. Baskılara dayanamadılar ve kimliklerini inkâr, bilmeme, tanımama noktasına geldiler. Sadece Kürtler bu konuda direnebildi. Hâlâ da direniyor, kimliğine sahip çıkıyor. PKK, soykırımı ortamında doğdu.” Bu  zırvalara cevap değmez diyeceğim, ama içerideki liberaller de aynı şeyleri yazıyor, söylüyorlar!
Artık anlaşılıyor ki Apo, ABD tarafından kullanılmak için idam edilmemiş! Sözde hiç sesi çıkmayacaktı. Ama, göbeğini kaşıyarak, zırt pırt konuşuyor, ahkâm kesiyor! İmralı’nın sahibi Adalet Bakanlığı buna neden engel olmuyor? “Onu kullanırız” diye mi? Adam bizi kullanıyor! Ve Türk’ün şu sözleri:  “Sayın Öcalan’a yönelik uygulamalar... Kürtlerin onurunu kırmaya yöneliktir.” Yani, eşkıyabaşı Apo sadece PKK’nın  “onursal başkanı değil, Kürtlerin onuru”! Bu sözlerden sonra DTP’nin, PKK’nın kendisi olduğundan şüphe edilir mi?
Ve bilcümle liboşlar hangi  “demokratik”  mülahazalarla, bu partinin Anayasa Mahkemesi tarafından  kapatılmasına karşı çıkabilirler ve sadece para cezasıyla iktifa edebilirler? DTP, yani PKK’nın TBMM’de bulunması barışçı çözüm için gerekli bir sigortaymış. Geçin efendiler geçin, o sigorta çoktan attı...
Hep sorarım; Ahmet Türk, neden, nasıl ve niçin  “Türk” ? Artık, o güzel Türk adını kirletmesin! Eğer Apo izin verirse, manevi oğlu olarak, “Öcalan” soyadını alsın!

İZİN: Sağlık nedeniyle okuyucularımdan birkaç gün izin rica ediyorum...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları