Bursa'daki lodos tozu dumana kattı ne var ne yok alıp götürdü. Hayatı adeta kabusa çevirdi

Bursa'daki lodos tozu dumana kattı ne var ne yok alıp götürdü. Hayatı adeta kabusa çevirdi
Bursa'da dün yaşanan lodosta vatandaşlar zor anlar yaşadı. Çatıları uçurup, araçların hasar olmasına neden olan lodos fırtınasına ait yeni kamera görüntüleri ortaya çıktı. 20 saniye süren fırtınada drone ve güvenlik kamerası ile cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde lodosun neden olduğu tahribatı gözler önüne serdi.

DHA'da yer alan habere göre, dün Bursa'da çıkan ve saatte 80 kilometre hıza ulaşan lodosun yeni görüntüleri ortaya çıktı.

ÇATILAR ARABALARIN ÜSTÜNE DÜŞTÜ

Saatteki hızı 80 kilometreye çıkan lodos, Yıldırım ilçesinde bulunan bir sanayi sitesinde fırtınaya neden oldu. Vatandaşlara zor anlar yaşatan olayda, 4 iş yerinin çatısı uçarak, 19 aracın üzerine düşüp, maddi hasar meydana getirdi.

uu-002.jpg

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Yoldan geçen bir vatandaşın da yaralandığı fırtınaya ait yeni görüntülere ulaşıldı. Görüntülerde hortumun etkisiyle bölgede bulunan dükkanların önündeki malzemelerin çevreye saçıldığı ve araç parçalarının havada uçarak, vatandaşlar için tehdit oluşturduğu yer alıyor.

ueiueiuu.jpg

Şiddetli fırtına iş yerinde hasara neden olan Fatih Ural, “Aniden gelen rüzgarla, soba ve sandalyelerin havaya kalktığını gördük. Panik yaşadık çünkü ne olduğunu anlayamadık. Bir anda ne olduysa oldu. Sonra bir baktık ki, bütün çatı ve tamponlar havada uçuşuyor. Zaten kamera kayıtlarında da baktığımızda hepsini gördük. Sonra dedik ki, ‘Biz ucuz kurtulmuşuz’, dışarı çıktığımızda olayın ciddi olduğunu gördük. 20 saniye sürdü. Verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu.

iueiueui.jpg

AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Yıldırım Kaymakamlığı ekipleri, hasar tespit çalışmalarına başladı.

 

 

 

 

Etiketler: , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş