Büyük komplo

A+A-
Altemur KILIÇ

“Ergenekon” kapsamında ortaya o kadar çok yaban çiçekleri, dallar, budaklar ve zehirli bitkiler çıktı, -kasten- çıkarıldı ki, asıl büyük ormanı ve tabloyu göremez olduk. Bu “tozdan dumandan ferman okunmuyor”, gerçekler yalan rüzgârları karşısında “ok meydanında buhurdan” gibi kalıyor. Durum her gün biraz daha çetrefilleşiyor! Cümle bir az uzun kaçtı, ama bugünkü “ahval ve şeraiti” özetlemek istedim.
Ben şahsen kani oldum ki; Ergenekon davasının maksadı, gerçekten suçluları bulup cezalandırmak ve böylelikle, ülkeyi aydınlığa çıkarmak değil, büsbütün karanlıklara sokmak ve bu karanlıklardan, bazı iç ve dış güçlerin ve yalakalarının, amaçlarına göre, TC yerine yeni bır rejim çıkarmaktır! Zaten bazı aydınlar bunu açıkça söylüyor, yazıyorlar: Ali Bayramoğlu, sanki benim ne demek istediğimi, “komployu” özetlemiş! Der ki; “Bu, ” Devlet devlete karşı, hukuk üzerinden “ büyük hesaplaşmadır... Meşru ve gayrimeşru iki devlet arasında, siyaset ve siyaset karşıtı güçler arasındaki büyük hesaplaşma, aynı zamanda ikincilere yönelik bir tasfiye hamlesidir.” Ve ekliyor: “Siyasetin iradesi, kurum olarak askerin (izin ya da tasfiye) mecburiyeti bu sürecin ilk önemli unsurudur...”
Özeti: Ergenekon, daha doğrusu “Ümraniye dalgaları”  “tarihimizle hesaplaşma”, Atatürkçüleri, Atatürkçülüğü, TC’yi ve son kalesi orduyu tasfiye hareketidir... “Ergenekon” davasından sonra, Türkiye’nin, artık eski Türkiye olmayacağını da açıkça yazıyorlar. Bu kaostan çıkarmak istedikleri, yeni 2. Cumhuriyet; gericilerin, BOP’un, AB’nin, liberallerin ortak cumhuriyeti mi olacak? Kozlarını sonra paylaşırlar! Yeter ki, TC, üniter ulus devlet yıkılsın, TSK etkisiz kılınmasın, gerisi kolay!

Başarıyorlar
Başarıyorlar da. Türkiye hiçbir zaman bu kadar tepeden tırnağa bölünmemiş ve zaafa uğratılmamıştı. “Ergenekon operasyonu” başlatanlar, sürdürenler ve destekleyenler, acaba bu davanın Türkiye’ye, Türk milletine, ne kadar ölümcül zararlar verdiğini, düşmanlara yaradığını görmüyorlar mı? Yoksa umurlarında değil mi? Daha acısı, asıl maksatları da bu mu? Sonunda dava şu veya bu şekilde sona erse bile arkada bırakılanları temizlemeye, Herkül’ün gücü yetmeyecek!
Her milletin geçmişinde karanlık sayfalar, cinayetler, dolaplarında iskeletler vardır. Son yıllarda, yanlışlar vardır. Mesele bence yanlış bir virajda zamanın hükümetini deviren 27 Mayıs 1960 darbesi! Bana göre, sonraki bütün musibetler, hatta PKK, değerlerimizi altüst eden bu “cadı kazanından” çıktı! Şimdi, son dalgada, intikamını almak istedikleri, “28 Şubat Balans Ayarı” yapılmasaydı, şimdi nerede olurduk?
Tarihin tasfiyesi o kadar kolay değil ve hele “nalıncı keseri” gibi tasfiye edilmesi, hem doğru değil, hem yeni musibetlere kapıyı açıyor!

Torba
“Ergenekon Davası” bir torba! İçine ne buldularsa, atıldı: Bu torbada muhtemelen terör ve suikast “düşünmüş”, hazırlıklarını da yapmış olanlar ve fakat “kuvveden fiile” çıkarmamış olanlar da vardır! Fakat onları, hatta mafyacıları, şerefli insanlarla, generallerle aynı torbaya koymak doğru mudur? İşte burada akla gelen soru şu: “Bu başımıza geçirilmek istenen sözde Ergenekon torbası-çuvalı, neden ve kimler tarafından ” imal “ edildi? İtiraf ediyorlar; geçmişi, güçlüleri, rejimi tasfiye etmek için! Ve geliyoruz oyunun bamteline: Türk ordusundan kurtulmak için! Bunun da evrensel hukuk ve adalet normlarına uymadığı ve hatta Kopenhag Kriterleri’ne uymadığı aşikâr. O zaman, AB ve yalakaları neden bu davayı, bu kadar desteklerler? Oyun aşikâr değil mi?
Özetleyeyim: Ülkemiz bir “T”ler zincirinde sürükleniyor. Halkalar; “tasfiye”, bazılarına malum kaynaklardan “tediyat” ve de “teslimat”, “tarihle hesaplaşmak”, “Taraf tezviratı” ve sonunda da Türkiye Cumhuriyeti’nin T’sini tasfiye etmek! Bunlar karşısında yapılması gereken “tedip ve tenkil” ! Bıçak kemiğe dayanmıştır! Bu saldırılar karşısında artık savunma yerine  “karşı taarruza”  geçmek zamanı gelmiş ve geçmektedir! Genelkurmay Başkanı Orgeneral İIker Başbuğ, güç durumda değil, en haklı ve güçlü durumundadır!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları