Can Ataklı: "Araştırmaya Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırıdan başlasınlar"

Can Ataklı: "Araştırmaya Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırıdan başlasınlar"
Korkusuz Gazetesi Yazarı Can Ataklı, bugünkü köşe yazısında Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırının faillerinin hala bulunmadığını söyledi.

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşe yazısına Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırıyı taşıdı.

Yandaş medyanın son saldırıları FETÖ'cülere bağladığını yazan Ataklı, "bu saldırıyı yapanlar gerçekten FETÖ'cüyse saldırganlar araştırılsın, araştırmalara önce Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırıdan başlansın, Yeniçağ Gazetesi'ne yapılan saldırının failleri hala bulunmadı" ifadelerini kullandı.

İşte Can Ataklı'nın yazısından bazı bölümler:

Dolmabahçe, ardından da Kayseri'de patlayan bombalarla çok sayıda şehit vermemizden sonra bazı kentlerde HDP binalarına yönelik saldırılar başladı. Tekbir sesleri ile saldırıya geçen gruplar HDP binalarını tahrip ediyor, bazılarını yakıyor.

Yandaşlara göre HDP binalarına saldıranlar ne AKP'li ne de MHP'li değillermiş. Saldıranlar FETÖ'cülermiş. Amaçları kaos yaratmak ve yeniden bir darbeye zemin hazırlamakmış.

Olabilir mi?

Olabilir tabii.

Ama bunu önleyecek olanlar da bizler değiliz herhalde.

Emniyet, istihbarat, yargı ellerinde, bu olayları kim yaratıyorsa tutup kulağından çeksinler, bu kadar basit. Örneğin Yeniçağ gazetesine yapılan baskından başlayabilirler. O saldırıyı yapanlar hâlâ bulunamadı.

Ümraniye'de maalesef bir polisimizin şehit olmasına yol açan saldırının sorumluları da hemen bulunsun. Örneğin Yozgat'ta HDP binasını yakmak için yola çıkan ama Yozgat'ta HDP temsilciliğinin olmadığını öğrenince evlerine dönenler de FETÖ'cü müymüş açıklasınlar?

Öyle "HDP'yi basan bizden değildir" demekle olmuyor bu işler.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.