Can Ataklı: Türklük bekasını Erdoğan mı kurtaracak ey Bahçeli?

Can Ataklı: Türklük bekasını Erdoğan mı kurtaracak ey Bahçeli?
Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü köşe yazısında Bahçeli'ye, Türklük bekasının Erdoğan'la mı kurtulacağını sordu.

Usta kalem Can Ataklı, bugünkü köşe yazısına Devlet Bahçeli'nin 'Türklük bekası' ile ilgili sözlerini taşıdı.

Türklük bekasının neden tehlikede olduğunu ve Türklük bekasını Erdoğan'ın mı kurtaracağını soran Can Ataklı, Bahçeli'den 'hayır' çıkarsa neler olacağını anlatmasını istedi.

İşte Ataklı'nın yazısından çarpıcı kısımlar:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Kudursanız da Erdoğan'ı destekleyeceğiz” sözleri tartışılırken benim aklıma “Türklerin bekası için evet diyeceğiz” sözleri takıldı.

Bahçeli belli ki özellikle kendi partisinden gelen tepkilere çok öfkeli. “Perinçek ve hayırcı yoldaşlarına karşı biz evet diyeceğiz” sözleri aslında Ulusal Kanal'a çok sık çıkan eski MHP'lileri hedef alıyor.

Bahçeli muhtemelen kalabalık halk toplantılarında neden evet dediğini anlatamayacağını biliyor. Zaten bu nedenle MHP'nin miting yapmayacağını bunun yerine kapalı salon toplantıları düzenleyeceğini söylüyor.

Bahçeli'nin müthiş bir U dönüş yaparak Erdoğan'ı başkan yapmak istemesini ne partisine ne kamuoyuna anlatması çok zor. Sanıyorum bu nedenle özellikle milliyetçi duyguları ağır basanları klişe sloganlarla ikna etmeye çalışıyor.

“Türklüğün bekası için” sözü çok iddialı bir çıkıştır.

Aynı konuşmada “Sevr Antlaşması'ndan da” söz eden Bahçeli acaba ne biliyor?

Tayyip Erdoğan başkan olmaz ve ülkeyi tek başına yönetmezse Türkiye'nin ve Türklerin başına ne gelecektir?

Erdoğan, başkan olamazsa emperyalist güçler yeni bir Sevr'i mi dayatacaktır?

Bahçeli eğer “Türklüğün bekasından” söz ediyorsa bu sorulara açıklık getirmek zorundadır.

Saraya yaklaştıktan sonra muhtemelen devletin bazı gizli bilgilerine de ulaşmış olan Bahçeli bizlerin bilmediği veya aklına bile getirmediği bazı tehlikeler olduğunu mu öğrenmiştir?

“Türklüğün bekası” bir tehdit altındaysa ve Erdoğan ülkeyi tek başına yönetecek yetkileri alamazsa Bahçeli bunu kamuoyuna açıklamak ve hepimizi ikna etmek zorundadır.

Belki yanılıyoruz.

Belki bilgisizliğimiz nedeniyle Türklüğün bekasının sona ereceğini göremiyor ve bu nedenle tek kişilik rejime hayır diyoruz.

Bahçeli gerçekleri açıklamalı, tehlikeyi ve kaynaklarını açıklamalı ki eğer büyük bir hata yapıyorsak biz de fikrimizi değiştirmeli ve oyumuzu evet'e çevirmeliyiz.

Evet; Bahçeli'den “Türklüğün bekasının neden tehlike altında olduğunu” ve “Erdoğan'ın tek adam olması halinde bunu nasıl koruyacağını” açıklamasını bekliyoruz.

  • Yorumlar 23
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.