Can korkusu böyle bir şey: Esnaf dükkan açmadı

Can korkusu böyle bir şey: Esnaf dükkan açmadı
Amerika'da devletin yeniden açılış izni vermesine rağmen bazı dükkan sahiplerinin dükkanlarını açmama yönünde karar aldıkları görüldü.

Korona virüs salgının en fazla hissedildiği ülkelerin başında gelen Amerika'da dükkanların yeniden açılabileceğinin duyurulmasına rağmen bazı dükkanların açılmadığı izlendi.

Business Insider’ın haberine göre, Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’da restoranlarının yemek salonlarını açmayan kişiler ortak bir açıklama yaptı ve “Çalışanlarımız, misafirlerimiz, toplumumuz ve sektörümüz için en iyisinin bu zamanda yemek salonlarının kapalı olması gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kulladı.

Bir inisiyatif kurarak bir araya gelen söz konusu restoranların sahipleri ve şefler arasında, ödüllü şefler ve Castellucci Hospitality Group CEO’su Fred Castellucci de bulunuyor. 

Eyalette bazı zincir restoranlar da yemek salonlarını bu hafta açtı. Castellucci, Business Insider’a gönderdiği e-posta’da, kararlarının halk sağlığı yetkililerinden edindikleri verilere dayandığını belirtti. Vaka sayısının düşmesi durumunda kararlarını yeniden gözden geçireceklerini belirten Castellucci, bu durumda yeniden açılış planını uygulayabileceklerini söyledi. 

"KAR ELDE EDEMİYORUZ"

Rezervasyon uygulaması Seated’nın kurucularından olan ve eyalette restoranların yeniden açılması öncesinde hazırlanan yeni sağlık ve güvenlik yönergesinin hazırlanmasına yardımcı olan Bo Peabody, bu şartlarda açılan bir restoranın kâr elde edemeyeceğini, kendisinin de restoranı yakın zamanda açmayı planlamadığını söyledi.

Söz konusu yönergede, restoranların yüzde 50 kapasiteyle çalışması isteniyor.

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş