Cavcav, saha dışında!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Futbolun, yeşil çimler üzerinde ve oyun kuralları kitabına göre oynanması için herkesin çaba göstermesini beklerken, İlhan Cavcav saha dışı oyunlarla sahne almayı sürdürüyor.
İlk yarısında kötü, ama ikincisinde Alanziho bereketi ile sahanın tam hakimi olup, hakkıyla galip gelen Trabzonspor’u, yine saha dışına çekmek için ipe-sapa gelmez iddialarla ortalığı karıştırmanın peşine düşüldü.
Hem de, görevini kamuoyu adına tarafsız olarak yapması gereken bir televizyon muhabirinin adeta çanak sorusu ile sahne alarak.
Tıpkı, şıracı ile bozacı misali..
Maç bitiyor, artık 5N-1K üzerine kurulu habercilikten çok uzaklaşmış olan TRT’nin muhabiri İlhan Cavcav’a mikrofon uzatarak soruyor:
“Başkan, ben duydum. Soyunma odasında bir şey olmuş. Ne oldu orada?”
Ey eline mikrofon verilen zat; senin işin çanak tutmak değil. Çanağın içinde bir şey varsa, gözünle görüyor, kulağınla da duyuyorsan kamuoyu ile paylaşmaktır. Rivayeti bir başkasına söyleterek, haber olabileceğini sanmak muhabirlik değildir.
İlhan Cavcav’ın soyunma odasına giderken, Trabzonsporlu oyuncuların ağır şekilde hakaret ettiklerini iddiasını ekranlardan ifade etmesi ister istemez son günlerde yazılan senaryoya uygun sahnelenen saha dışı oyunları akla getiriyor.
Aslında bu işleri iyi bilen Sayın Cavcav’ın, futbolun saha dışına taşınması için olağanüstü bir çabanın sarf edildiği şu dönemde, gerilimli bir maç ortamı nedeniyle futbolcular arasında zaman zaman meydana gelen ve de hoş olmayan bu tür davranış biçimleri karşısında, konuşmak için balıklama atlama yapmaması daha doğru olurdu.
Görünen o ki, geçtiğimiz hafta yazdığımız gibi, “Bundan sonrası tufan” olacak.. Hem de başta  en büyük yanlışı yapan hakemler olmak üzere, sahadakilerin azami dikkat gösterseler de.. Çünkü, birileri en küçük tartışmaları bile pireyi deve yaparak bu işi saha dışına çekme isteğinden vazgeçmeyecekler anlaşılan..
Sayın Cavcav’ın işte böyle bir ortamda, “öfkeyle kalkan zararla oturur” sözünü hatırlayarak, susması daha doğru olurdu.. Ama, o da düzene uydu ve saha dışından oynamayı tercih etti.. Yanlış yaptı.. Hem de çok yanlış...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları