Çavuşoğlu: FETÖ'nün ikiz kardeşi PKK

Çavuşoğlu: FETÖ'nün ikiz kardeşi PKK
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır patlaması sonrası hükümetten ilk açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, Diyarbakır saldırısına ilişkin, "FETÖ'nün darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanınca FETÖ'nün ikiz kardeşi PKK saldırılarını arttırmaya başladı" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, PYD'nin Menbiç'teki varlığına ilişkin ABD'nin verdiği sözü hatırlattı.

Çavuşoğlu şunları söyledi:

İSRAİL'LE NORMALLEŞME ANLAŞMASI

Bundan sonraki süreçte Meclis'teki gurubu bulunan partiler karar verecek. Biz bu konu gündeme geldiği zaman Dışişleri Bakanlığı olarak orada bulunduk.

Biz en başından beri Suriye'deki yönetimin kapsayıcı olması gerektiğini belirttik. Tüm etnik ve dini kurumların kapsanması gerektiğini ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Biz Esed'in gitmesi konusunda başından beri aynı görüşteyiz. 

MENBİC'DEKİ PYD VARLIĞI

Menbic operasyonu bittikten sonra PYD'nin tekrar Fırat Nehri'nin doğusuna geçeceği yönünde ABD'nin sözü var. Şimdi ABD'nin bu sözünü tutması gerekiyor. Bu konuda temaslarımızı sürdürüyoruz. 

Amerika'dan 23*24 Ağustos'ta bir heyet gelecek ve görüşecekler. 24 Ağustos'ta Biden da geliyor. Kerry yerine Biden gelecek. Adalet Bakanımızla birlikte biz de Washington'a giderek bu dosyayı ileteceğiz ve iadeyi anlatacağız.

Yunanistan'a kaçan 8 hainle ilgili ilk duruşmada 2 ay hapis cezası verildi. Bu Cuma günü sığınma talebi bulunan hainlerle ilgili duruşma olacak. Diğerleri ile ilgili ise bir sonraki hafta duruşma olacak. Bizim isteğimiz hainlere sığınma talebi verilmemesi. Bu kişilerin Türkiye'ye iade edilmesidir istenen. 

FETÖ'nün kan kardeşi PKK saldırılara başladı. FETÖ ve PKK aynıdır, operasyonlar sürüyor.

İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI'NIN TWEETLERİ

İstismarların önlenmesi konusunda önemli adımlar atan Türkiye'ye yönelik Türkiye istismarlara yol açıyor Tweet'in atılması tam anlamıyla bir skandal. Bir Dışişleri Bakanı böyle bir anlayış içinde olmamalı. Bugün telefonda da kendisine söyleyeceğim. Avrupa'daki ırkçılığın da bir yansımasıdır. 

 

Etiketler: , ,
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.