CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka Zonguldak'ta

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka Zonguldak'ta
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, partisinin Zonguldak il Teşkilatını ziyaret etti. Nazlıaka, partiye yeni katılanlara CHP rozeti taktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Zonguldak örgütünde kadınlarla sohbet etti.

20210127-2-46580215-61978775-web.jpg

CHP'li Aylin Nazlıaka, kadınlarla birlikte yürüyeceklerini belirterek şunları söyledi:

"Zonguldak'a gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bugün Zonguldak'ta partimizin her kademesinde görev alan yol arkadaşlarımızla birlikte büyük bir buluşma gerçekleştireceğiz. Bu buluşmada kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla hayata geçirmiş olduğumuz 'Yaşam hak proje'mizi anlatacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi tüm şiddet mağduru olan kadınlara, istismara uğrayan çocuklara hizmet götürebilmek amacıyla genel merkezde 7/24 faaliyet gösteren bir çağrı merkezi kurduk. 444 82 85 numaralı hattı arayanlar buradan her türlü destek alabiliyorlar  ücretsiz hukuki destek imkanı sunuyoruz. Barolarla yapmış olduğumuz protokoller çerçevesinde yine psikolojik danışmanlık desteğini ücretsiz olarak sunabiliyoruz. Derneklerle yapmış olduğumuz sözleşmeler çerçevesinde bunun yanı sıra Kadın Kolları olarak bütün bu mağdur edilen arkadaşlarımızı kollarımızla sımsıkı sarıyoruz. sarmalıyoruz ve zor zamanlarında yanlarında oluyoruz. Savcılığa gittiklerinde karakola gittiklerinde ve duruşmalarda hep onlarla birlikte oluyoruz. Çünkü görüyoruz ki birlikte katıldığımız duruşmalarda daha acil kararlar ortaya çıkıyor bu yüzden de hiç birimiz hepimiz kadar güçlü değiliz. Güçlerimizi birleştiriyoruz ve zor zamanlarda özellikle kendisini mağdur hissedenlere ve mağdur olanların yanında olmayı bir görev biliyoruz. Zaten projemizin logosuna baktığımızda da şiddetin panzeri olan sevginin sembolü olan lokasyon işareti iç içe geçmiş durumda bu da şu anlama geliyor: burası şiddetin son bulduğu adrestir diyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi tüm şiddet mağduru olanların bu anlamda sunacakları bir yuva görevini görmektedir. Diliyoruz ki şiddetsiz bir toplum yaratalım, bunu yaratabilmek için öncelikle eşitliği inşa etmemiz gerekiyor. Çünkü nasıl Covit 19'un bir aşısı var. Şiddetin aşısı da eşitliktir." (AA)

20210127-2-46580215-61978776-web.jpgnazliaka-zonguldak2.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş