CHP, Saray’daki görüşme iddialarını yargıya taşıyacak

CHP, Saray’daki görüşme iddialarını yargıya taşıyacak
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Saray'daki görüşme” iddialarını yargıya taşıyacaklarını söyledi.

Sözcü gazetesi Rahmi Turan’ın gazeteci Talat Atilla’yı kaynak göstererek ortaya attığı “CHP’li Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü” iddiasıyla ilgili CHP’den yeni bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, söz konusu iddialarla ilgili "hukuk düzeni içinde gerekenleri yapacaklarını" söyledi.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Merkezi'nde Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Öztrak, Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na görüşeceği yönündeki iddilara yanıt verdi. İnce’nin 24 Haziran seçiminde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı odluğuna dikkat çeken Öztrak, “Sayın Muharrem İnce partimizin bir üyesidir, bu parti kendisini cumhurbaşkanı adayı yapmıştır, dolayısıyla İnce'nin CHP'ye gelmesi olağandır. Olağan olmayan gelmemesidir. Gelir de gider de her zaman" dedi.

"HUKUKİ DÜZENDE GEREKENİ YAPACAĞIZ"

"Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bugün bir gazeteye yazdığı yazıda 'Benim açımdan konu kapanmıştır. Asıl komplo Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na kuruldu.' ifadelerini kullandı. CHP açısından bu konu kapandı mı? Bu konuyu ortaya atanlarla ilgili hukuki bir süreç başlatılacak mı?" sorusuna Öztrak, "Bu komplo CHP'ye ve CHP Genel Başkanına dönüktür. Bunda en ufak bir tereddütümüz yok. Bunu 2 gün önce söyledik ve 'Biz artık vatandaşımızın gerçek gündemine dönüyoruz.' dedik." yanıtını verdi.


Vatandaşın gerçek gündeminin işsizlik, yoksulluk, artan vergi yükü, ekonomideki durgunluk olduğunu, CHP'nin bunlarla ilgileneceğini dile getiren Öztrak, Saray’daki görüşme iddialarıyla ilgili ile ilgili "hukuk düzeni içinde gerekenleri yapacaklarını" kaydetti.

"İnce'nin CHP Genel Merkezi'nde Kılıçdaroğlu ile görüşebileceği iddiası var. Bu konuda ne demek istersiniz?" sorusu üzerine Öztrak, "Bu, bugünün gündemi değil. Sonuç itibariyle Sayın İnce partimizin bir üyesidir, bu parti kendisini Cumhurbaşkanı adayı yapmıştır, dolayısıyla İnce'nin CHP'ye gelmesi olağandır. Olağan olmayan gelmemesidir. Gelir de gider de her zaman." dedi.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş