CHP’de sular kaynıyor, Baykal aday yapılmayacak

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

CHP’nin dönüştürülme operasyonunda kullanılan iğrenç tezgâh yine vizyonda. Deniz Baykal ile yükselişe geçen CHP’yi durdurmak, AKP’nin ekmeğine yağ sürmek için kurulan komploda yine bir kadın aktörden bahsedilmişti. Yıllarca özel kalem müdürlüğü yapıp milletvekili seçilen Nesrin Baytok’un ismini şimdi çoğunluk hatırlamıyor. Ama “Varan 1” kaseti hafızalara kazınmış durumda. Bu arada baştan sona montaj olduğu bilirkişiler tarafından kanıtlanan yayıncıları olan sanal site ve gazetenin de kimlerin kontrolünde olduğu göz ardı ediliyor. Mahkemelerdeki dosyalar Deniz Feneri soygunu gibi sümen altı yapılmış vaziyette. CHP ve Baykal’a düzenlenen siyasi suikastın bununla kalmayacağını seçimler yaklaştıkça bu ve buna benzer operasyonların sanal âlemde yeniden patlayacağını yazmıştım. Siyaset artık bilim dalı. Laboratuvar üstelik. Bilimde olduğu gibi siyasette de, hayatta da tesadüflere yer olmadığını bilenler kokuyu önceden alırlar. Nitekim Deniz Baykal’ın CHP tarafından milletvekili adayı gösterilmeyeceği rivayetleri yayıldı önce. Ardından kimin ne zaman hangi yöntemle yaptığı belli olmayan bir anket tartışılmaya başlandı. İddiaya göre CHP bütün illerde yükseliyor ancak Antalya’da yerinde sayıyormuş. Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı bu iddialara cevap vermek zorunda bırakıldı. Böylesi haberlerin satır arasında “Memleketi Antalya’da CHP örgütünü kontrol etmeye devam eden Deniz Baykal’ın yüzünden CHP’nin bu kentte ivme kazanamadığı”  yorumları yayınlandı. Yani suçlu Baykal’dı. İşte bu haberlerin mürekkebi kurumadan bu defa CHP’ye yakın olarak bilinen bir kanal ile Baykal’a infaz tezgâhlandı ki inandırıcı olsun.
Oda TV’nin sahibi Soner Yalçın tutuklandı önce. Yalçın’ın sahibi olduğu internet sitesinde çalışmakta olan isimleri, soyadları değişik ve uzun olan sarışın kadın tam da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü arifesinde mağdur pozisyonuna düşürüldü. Ortada delil yok iken ya da suçlarının ne olduğunu bilmeden gazeteciler tıkır tıkır tutuklanırken söz konusu Bayan Savcılık tarafından serbest bırakıldı. Üstelik “Adalet yerini buldu”  açıklaması yaparak bir anda şöhretin basamaklarını tırmandı. İki göz iki çeşme... Hazır CHP’nin televizyon kanalı Halk TV’nin satış ya da devir teşebbüsleri ayyuka çıkmışken, “Şantaj” argümanı ile senaryo güçlendirildi. İçeriye tıkılan Soner Yalçın’ın sesi kesildiğinden mikrofonlar sarışın kadına yöneltilerek  “Taciz Bombası”  patlatıldı.
Kim ne derse desin başarılı bir kurgu. Üstelik senaryoda CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile iki numarası Gürsel Tekin de var. Yıldızı parlayan Muharrem İnce’yi de unutmamak lazım. Üzerine birkaç telefon kaydı sos olarak katılıp görüşme randevuları ve arama kayıtları da eklenince tadından yenmez olur.
Bu pilav daha çok su kaldırır a dostlar. Önümüzdeki günlerde yandaş basının körüklemesiyle CHP içerisinde ciddi problemlerin çıkacağını tahmin etmek için kâhin olmaya gerek
yok. Deniz Baykal’ı tamamen yok etmek için milletvekili aday listesinde göremezsek
şaşırmayalım.    

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları