CHP'den mazbata açıklaması

CHP'den mazbata açıklaması
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu mazbatanın 2 gün sonra Ekrem İmamoğlu'na verileceğini söyledi. Kaftancıoğlu ayrıca "13 bin 963 fark var. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler" dedi.

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, YSK'daki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istediğini belirterek "2 gün sonra Maltepe'deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm" dedi.

31 Mart akşamından beri bugün 12. güne girildiğini ifade eden Kaftancıoğlu, "Sadece ben değil tüm arkadaşlarım günde 2-3 saatlik uyku ile ayaktayız. Yaptığımız tek iş İstanbul halkına verdiğimiz sözü yerine getirmek. Seçim gecesi boyunca YSK'nın verilerini takip ediyorduk. Anadolu Ajansı verilerinde Ekrem İmamoğlu öne geçtiği anda veri akışını kesti. Binali Yıldırım, yanlış bilgilendirme yapıldı herhalde, ekrana çıkıp 'öndeyim' dediğinde Ekrem İmamoğlu öndeydi. Biz YSK verilerine göre sandıkların yüzde 97'si açılıp aradaki fark kapanamayacak hale geldiğinde kutlama yaptık. Binali Yıldırım'ın sonuçları bilmeden o açıklamayı yaptığını düşünüyorum. Bence kandırıldı. İyi niyetli düşünmek istiyorum ama bence kandırıldı" açıklamasında bulundu.

'SAYARAK KAPATAMAYACAKLARINI GÖRDÜLER'

Kaftancıoğlu, Pazar gününe kadar sayımların tamamlanacağını belirterek "Son durum şu anda 12 sandık kuruluyla Maltepe'de sayım devam ediyor. An itibariyle 605 sandık kaldı. Yani 1,5 - 2 gün içinde sayımlar bittiğinde seçim tamamlanmış olacak. Pazara kadar bitecek. Bir ufacık not.. Esenyurt'ta Büyükşehir ile ilgili değil Meclis üyeleriyle ilgili yeniden sayım yapılacak. Şu ana kadar tüm oyların yüzde 97.8'i sayıldı. Oran vermek istemiyorum ama geçersiz oylar sayılıyor denilerek oyların çoğu sayıldı. 13 bin 963 fark var. Sayarak kapatamayacaklarını gördüler" dedi.

'2 GÜN SONRA MAZBATA ALINIR'

YSK'daki hakimlerin topluma karşı duyarlı karar vereceklerine inanmak istediğini söyleyen Kaftancıoğlu, "İstanbul'da vatandaş İstanbul'da seçimi kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. YSK'da kendi hukuksal gerekçelerini ortaya koyarak yeniden seçim kararı vermeyecek. 2 gün sonra Maltepe'deki durum netlik kazanınca mazbata alınır. Bu benim öngörüm.

Halk ile inatlaşan kaybetmeye mahkumdur. Tek adamlığın tescillendiği andır bu an. Seçimi kendi koltuklarını korumak için yapıyorlar. Seçimin tekrarlanması durumunda şu sonuç çıkarılabilir. Kendileri kazanıncaya kadar seçik yapacaklardır."  ifadelerini kullandı.

'BIRAKMAK İSTEMEDİKLERİ RANT'

Kaftancıoğlu ayrıca "İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihale, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün damadının şirketine verilmesi ile ilgili olarak, "İBB kaynaklarını ve bunların doğru kullanılmamasından kaynaklanacak rantı İstanbul halkına aktarılmamasına saray ve çevresine aktarılmasının fotoğrafıdır bu. Asıl bırakmak istemedikleri ranttır. Vatandaşı bu ranttan mahkum etmek istiyorlar. Bu sandıktan bu sonuç onların yüzünden çıktı" değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Haberler
İstanbul'da sandık sayımında son durum!
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş