CHP'den YSK'ya olağanüstü toplantı çağrısı!

CHP'den YSK'ya olağanüstü toplantı çağrısı!
Maltepe'de oyların sayımına ara verilmesine tepki gösteren CHP'li Muharrem Erkek, YSK'yı olağanüstü toplantıya davet etti. Erkek, "AKP çağrıda bulunduğunda gece yarısı bile toplanan YSK, 14.00'da yapacağı toplantıyı beklememeli" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Maltepe'de yaşananlar üzerine nihai kararı vermesi için YSK'yı olağanüstü toplantıya davet etti. "AKP çağrıda bulunduğunda gece yarısı bile toplanan YSK şimdi Maltepe'de olanlara karşı saat 14.00'da yapacağı toplantıyı beklemeden hemen toplantı yapmalıdır." diyen Erkek seçim sonuçlarına itirazın hak olduğunu ancak bu son adımla AKP ve MHP'nin bu hakkı kötüye kullandıklarını söyledi. Erkek, "İtiraz haktır ama bu hakkın kötüye kullanılmasına YSK dur demelidir." dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Erkek, hem YSK’nın hem de il ve ilçe seçim kurullarının ağır baskı altında olduğunu vurgulayarak “YSK’dan beklentimiz öncelikle Maltepe’yle ilgili kesin ve aydınlatıcı bir karar almasıdır. Kalan oyların sayılması için ek kurullar oluşturmalıdır. Ve bundan sonra sayımın durup tekrar başlamaması gerekir.” ifadelerini kullandı.

“BEDELİ BU ÜLKENİN FAKİR HALKI ÖDÜYOR”

Sürekli yeniden sayım kararı alınmasının ekonomiye olumsuz etkisi olduğuna da dikkat çeken Erkek, “Sayılan sandıklar yeniden sayıldıkça ekonomik kriz derinleşiyor. Bundan tüm ülke, 82 milyon zarar görüyor. Bedeli bu ülkenin fakir halkı ödüyor.” diye konuştu. AKP’nin Büyükçekmece seçmen listeleri üzerinden seçimi iptal ettirme çabaları da değinen Erkek, “Seçmen listesi üzerinden seçim iptali hukuken mümkün değildir.” dedi.

“İBB’DE TEDBİR ALIYORLAR”

AKP ve MHP’nin seçim sonuçlarını geciktirme çabalarının nedeninin ne olacağı sorusuna ise Erkek, “İBB’de tedbir alıyor olabilirler. Büyükçekmece üzerinden seçim iptal ettirmek için delil toplanmaya çalışıyor olabilirler. Bunlar kabul edilemez oyalama taktikleri olabilir.” diye yanıt verdi.

İlgili Haberler
CHP'den oy sayımının durmasına itirazMaltepe'de oyların sayımı durdu!
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş