CHP'li Moroğlu: "MHP seçmeni Bahçeli'yi durdurmalı"

CHP'li Moroğlu: "MHP seçmeni Bahçeli'yi durdurmalı"
CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile Muğla Milletvekili Akın Üstündağ toplantı düzenledi. Bahçeli'ye yüklenen Moroğlu, "Seçmen Bahçeli'yi durdurmalı" ifadelerini kullandı.

CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, CHP İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, “AKP’nin rejim değişikliğine destek veren MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi durduracak olan yine MHP’ye oy veren seçmenlerdir, MHP’lilerdir. Devlet Bahçeli’yi bu gidişten durduracak olanlar MHP’ye oy veren yurttaşlarımızdır. Bizim Devlet Bahçeli’yi o yoldan döndürme ihtimalimiz yok. Çünkü Devlet Bahçeli MHP Genel Başkanlığını yapmıyor şu ara, kendisi Cumhurbaşkanını Başkan yaptırma yolunda devam ediyor. Bu durumu da CHP’ye oy verecek yurttaşlarımızın yanında MHP’ye gönül vermiş yurttaşlarımız, hatta AKP’ye oy verecek yurttaşlarımızdır” dedi.

"MHP'LİLERE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR"

MHP’li seçmenlerin sorumluluklarını yerine getireceklerine inandıklarını ifade eden Moroğlu; “Devlet Bahçeli, MHP’ye oy veren yurttaşlara karşı sorumlu hareket etmiyor. Başkanlık sistemini engelleme konusunda biz elimizden gelen her çabayı her platformda gösteriyoruz. Biz, Parlamenter sistemin korunması için çok çaba harcadık. Bunun için MHP'ye 7 Haziran seçimlerinde Başbakanlık önerisinde bile bulunduk. MHP’li yurttaşlarımıza ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruma konusunda çok büyük sorumluluklar düşüyor. Biz MHP’li yurttaşlarımızın da bu sorumluluklarını yerine getireceklerine inanıyoruz. Şu anda bir karşı devrim süreci yaşanıyor, ülke bölünmeye doğru gidiyor biz bunu engellemek için meydanlara çıkıyoruz” diye konuştu.

  • Yorumlar 19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş