CHP'li Özgür Özel: "Meclis'in kapatılmasına karşıyız"

CHP'li Özgür Özel: "Meclis'in kapatılmasına karşıyız"
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'nin tatile girmesine parti olarak karşı olduklarını ifade ederek "Meclis’e ihtiyaç var, çünkü çok büyük bir toplumsal beklenti var, o yüzden nereye gidiyorsunuz diyoruz” dedi.

TBMM’nin, Genel Kurul’da Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ile On birinci Kalkınma Planının görüşmelerinin tamamlanmasıyla Cuma günü tatile girmesi bekleniyor.

Tarafsız Haber Ajansı'nın haberine göre Özel, Meclis’in çalışması gerektiğini belirterek “Nereye gidiyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Özel, şöyle konuştu:

 “MECLİS’İN KAPATILMASINA CHP OLARAK KARŞIYIZ”

“Gerçekten de şunu söylemek lazım. Meclis’in kapatılmasına CHP olarak karşıyız. Meclis çalışmalı. 3600 ek gösterge sözü tutulmadan, çiftçilere verilen sözler tutulmadan, emeklilerin yaşadığı sıkıntılar çözülmeden özellikle düşük emekli maaşı sorunu çözülmeden, 24 Haziran’da MHP’nin beklentiye soktuğu af beklentisi, cezaevinde yakınları olanları umutlandırmış, kader mahkumlarının duygularıyla oynamışken bu konuda bir çalışma yapılmadan, emeklilikte yaşa takılanlara verilen söz tutulmadan ki 24 Haziran’da MHP’nin seçim bildirgesinde var, arkasından kanun teklifi verdi milletvekilleri, bu söz tutulmadan, Meclis’in kapatılmasına imza atmak, el kaldırmak, gerçekten vatandaşa karşı yapılan en büyük haksızlık.

“MECLİS’İN KAPATILMASINA İMZA ATMAK VATANDAŞA KARŞI YAPILAN EN BÜYÜK HAKSIZLIK”

Biz CHP olarak da bütün sözlerimizin arkasındayız. Ayrıca AK Parti’nin ve MHP’nin vermiş olduğu sözlerin takipçisiyiz muhalefet olarak böyle bir görevimiz de var. Tüm bu konularda da olumlu katkı vermek istiyoruz.

Bir Parti Meclisi üyemiz ayrıca bizim içeride Eren Erdem’in içeride olması, ayırmadan söylüyoruz, Cumhuriyet yazarları ve gazetecilik yaptığı için içeride olan herkesin dışarı çıkması için tutuksuz yargılama açısından son derece önemsiyoruz. Siyasi tutukluları son derece önemsiyoruz. Bir siyasi partinin görevleri sırasında özgürlüğünden edilen eş genel başkanlarını ve grup başkanvekillerini ve diğer siyasi tutuklular meselesini önemsiyoruz.

“SESİNİ DUYURAMAYANLAR VAR, ‘HAYLAYIP, MİYAVLAYIP’ DUYURAMAYANLAR”

Sesini duyuramayanlar var, ‘haylayıp, miyavlayıp’ duyuramayanlar, hayvan hakları kanunu, herkes bunu gündeminde tutmuştu, bu konuda Cumhurbaşkanı’nın en az 3 tane direkt talimatını hatırlıyorum, ‘bu konu çözülsün’, ‘çözülmelidir’ diye partisinde, bütün partiler hem fikir, onların bir de komisyonu kuruldu, araştırma komisyonu…

“DÜNYA KADAR ŞİDDET GÖREN KADIN VAR”

Sesini duyuramayan dünya kadar şiddet gören kadın var, kadına karşı şiddette adım atılacaktı, bu da atılmadı.

“ÇOCUKLARIN ÇIĞLIKLARINI MECLİS DUYMADAN TATİLE GİDİYOR”

Sesini duyuramayan çocuk istismarı meselesi var. Çocukların çığlıklarını Meclis duymadan tatile gidiyor.

“BU ŞARTLAR ALTINDA TATİLİ KONUŞMAK BÜYÜK BİR HAKSIZLIK”

Bu şartlar altında tatili konuşmak büyük bir haksızlık. Büyük bir saygısızlık. Meclis’in tatili hak ettiğini düşünmüyoruz. Ben milletvekillerinin çok yorulduklarını, çok emek verdiklerini görüyorum, milletvekillerinin tatilinin olmayacağını, yaz dönemi çalışmalarının ancak olacağını da biliyoruz,  ailesiyle geçirecekleri kısa birkaç gün dışında ama şu anda milletvekillerine seçim bölgelerinden çok Meclis’te ihtiyaç var, çünkü çok büyük bir toplumsal beklenti var, o yüzden nereye gidiyorsunuz diyoruz.”

Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.