CHP'li Öztürk Yılmaz'dan çok sert açıklamalar

CHP'li Öztürk Yılmaz'dan çok sert açıklamalar
Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, soruşturmanın hukuksuz olduğunu söylerken Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Yılmaz, "Koltuk korkusundan gitmemi istiyor" dedi.

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM'de açıklama yaptı.

Yılmaz'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

- Atatürk'e kefere deniliyorsa, aşağılanıyorsa, CHP'nin geçmişi eleştiriliyorsa buna sessiz kalmak CHP'nin politikası değildir. Biz de o karşı duruşu sergiliyoruz. Dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar CHP'nin politikalarını ihlal etmişti. Büyükşehirler için aday yokmuş gibi dün gelenleri aday gösterme girişiminde bulunanlara karşı duruş sergiliyoruz. Siz birine diktatör diyor, onun karbon bir kopyası olursananız bu CHP politikasına aykırıdır. Bütün seçimleri kaybedip koltuğunu terk etmemek CHP politikası olamaz.

- Yeni büyükelçi olup bırakmıştım, ben senden bir şey istemiyorum.

- Beni trollere teslim ettin. Beni AKP'nin sözcüsüne kurban ettin. Ama unutma, Allah büyüktür. Yüce Rabbim büyüktür. Nasıl ki din bezirganlarına saldırıyorsan CHP'nin de bu anlayış tarafından işgal edilmesine sonuna kadar karşı çıkacağız. Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Neden? Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim. 

- Eften püften gerekçeyle disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun.

- Bu CHP'nin değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun ki Öztürk yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun.

- 9 seçim kaybetmiş birisi olarak bu yola müracaat etmen yanlıştır. Tarih seni yargılayacak. Bir insan bir Selefi'nin iftirası, propagandasına maruz kaldı, dinini savundu diye ihraç edildiğini yazacak.

"ARKASINDA KİM VARSA ORTAYA ÇIKACAKTIR"

Öztürk'ün açıklamasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya'dan yanıt geldi.

Kaya, "CHP ezanın Arapça okunmasına karşı olmadı olmayacak. Durduk yere söylenmiş söz değildir, arkasında kim varsa ortaya çıkacaktır" dedi.

İlgili Haberler
CHP'den ihraç edilen Öztürk Yılmaz'dan yeni açıklamaCHP'den Öztürk Yılmaz kararı!Öztürk Yılmaz'dan Türkçe ezan tartışmalarıyla ilgili açıklamaCHP'li Öztürk Yılmaz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi
  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş