"CHP'liyim diyen işten atılıyor"

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden çıkarılan taşeron işçi Kenan Güngördü, çarpıcı iddialarda bulundu. Belediye önünde 20 gündür oturma eylemi yapan Güngördü, "Çalışanlardan biri çıkıp ben CHP’liyim diyemiyor. Hemen işten atılıyor” dedi.

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’ndeki işinden çıkarılan taşeron işçi Kenan Güngördü (39), 20 gündür direnişte. Güngördü, Belediye önünde oturma eylemi yapıyor.

21 yıldır kamuda taşeron olarak çalışan Güngördü, “Taşerona ‘müjde müjde’ dediler. Mülakata girdik. Tüm ailemizin sabıka kaydını sunduk. Mülakattan sonra asılan başarı listesinde ismim vardı. 3 Nisan’da 11 kişi, işimize son verildi. Emniyet arşiv soruşturmasını gerekçe gösterdiler. Kıdem yok. Tazminat yok. Fişleyip atıyorlar” diye belirtti.

"HEMEN İŞTEN ATILIYOR"

Cumhuriyet'ten İlayda Kaya'nın haberine göre, Güngördü’nün babası yüzde 83 engelli raporu olan bir Alzheimer hastası. Babasının ilaçlarını hazırladıktan sonra evden çıkıp belediye önüne gidiyor. Artık, babasının emekli maaşıyla geçinmek zorundalar...

Güngördü, satın aldıkları evin aylık 1500 TL taksidini ödemekte zorlanacaklarını belirtti. Güngördü, işinden muhalif bir aileye mensup olduğu ya da Hak İş’e üye olmadığı için çıkarılmış olabileceğini ifade etti. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Maltepe’de düzenlenen mitingde, ortak basın açıklamasını okuyan Güngördü, sendikaların kendisine söz hakkı vermesinden mutluluk duyduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Ziyaretime de geldiler. DEVİŞ’ten fişlemeye takılmamak için istifa ettim ama muhalif olduğum biliniyordu. Ben yıllarca birçok hükümetle çalıştım. Ama hiçbir zaman bu kadar ayrıma tutulmadım. Çalışanlardan biri çıkıp ben CHP’liyim diyemiyor. Hemen işten atılıyor”

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş