CIA operasyonları ve Türkiye...

A+A-
Hasan DEMİR

Schools of America adıyla katil okulları açtılar. Bu okullardan mezun olan katiller yıllarca Güney Amerika’yı kana boğdu. Diktatörler yetiştirip ülkelerin başına getirdiler! Soğuk savaş döneminde milyonlarca kişi CIA operasyonları sonucu hayatını kaybetti.
İran’ın başına Şah’ı, Irak’ın başına Saddam’ı Mısır’ın başına Mübarek’i bela ettiler.. Arap Baharı sürecinde hepsini yine kendileri ‘temizlediler’!
2. Dünya Savaşı sonrası Nazi savaş suçlularını Amerika’ya kaçırıp, Sovyetlere karşı kullandılar. Richard Gehlen bunların arasında en bilinen isimdir. Gehlen örgütü CIA’nın tohumunu attı. Ana fikri, ’önleyici vuruş’ yaparak ülkeleri ele geçirmekti...
1953’de İran’da, seçilmiş lider Musaddık, petrolü millileştirince CIA tarafından devrildi ve yerine Şah geçirildi.
1954’de Guatemala’da CIA, Arbenz’i devirdi.. Arbenz, Rockefeller’in meyve şirketlerini millileştirecekti. Arbenz’den sonra iktidara geçen CIA diktatörleri, 40 yıl içinde 100 bin Guatemalalıyı yok etti!
1954-1958 arası Kuzey Vietnam’da CIA ajanı Edward Lansdale hükümeti devirmek için her türlü katliama imza attı. 1957’de Laos’da, CIA 16 yıl boyunca her yıl bir darbe gerçekleştirdi. Gizli bir CIA ordusu bir dizi katliam yaptı. Milli güçlerle başa çıkamayınca Laos’u bombaladı. Laos’a atılan bombalar, 2. Dünya Savaşı’nda kullanılanlardan fazlaydı.
1959’da Haiti’de, 1961’de Küba’da, Ekvador’da, Kongo’da demokratik seçimle başa geçen liderler katledildi.
1965’de Endonezya’da seçimle gelen Sukarno, bir CIA darbesiyle devrildi.. Yerine geçen CIA diktatörü, 1 milyona yakın sivili ’komünist’suçlamasıyla katletti. 1967’de Yunanistan’da seçimlerden 2 gün önce bir CIA darbesi gerçekleşti. Darbe sonucu cunta iktidara oturdu, geniş çaplı bir katliam başladı.. Bir Yunan büyükelçisi, Başkan Johnson’un Kıbrıs planlarını eleştirince aldığı yanıt tarihe geçti:
‘Senin Anayasandan da Parlamentondan da başlarım ha!’
CIA aynı yıl Vietnam’da 20 bin Vietkongluyu katletti..
1973’de CIA seçimle gelen ve tüm Amerikan şirketlerini millileştiren Salvador Allende’yi devirdi. Yerine General Pinochet’yi oturttu. Ülkede aydınlar stadyumlara doldurulup yok edildi.. 1980’de El Salvador’da CIA eliyle iç savaş çıkarıldı.. Hristiyan lider Oscar Romero suikasta uğradı.. El Mazote’de 1000 kadın, çocuk, yaşlı katledildi. 1992’ye kadar 63 bin Salvadorlu öldürülecekti.
1980’de Türkiye’de Kenan Evren bir CIA darbesiyle başa geçirildi. ABD ’bizim çocuklar işi bitirdi’dedi.
1991’de Irak, CIA manevrasıyla Kuveyt’e girdi.. Kuveyt’i ABD ’kurtardı’. CIA’nın has adamı Saddam 1980’de İran’a girerken arkasında CIA vardı.. 2003’de ise arkasındakiler yok oldu.. ’İş’i bitmişti.
1991’deki Körfez savaşı, İncirlik’e Çekiç Güç’ün yerleşmesiyle sonuçlandı! İsrail istihbaratı CIA ve maşaları PKK, Barzani ve ilintili ’iş’ adamları ve siyasiler bir dizi katliama imza attı..
Çekiç Güç’e karşı çıkan asker, sivil aydın, birçok kişi faili meçhul cinayetlerle yok edildi..
Güneydoğu’da Jandarma Bölge Asayiş Komutanları Hulusi Sayın, İbrahim Selen, Çekiç Güç’e karşı çıkan iki korgeneral, ikisi de öldürüldü. Eşref Bitlis öldürüldü! Cem Ersever ve Mustafa Deniz ve Tuğgeneral Bahtiyar Aydın öldürüldüler. Ortak özellikleri Çekiç Güç’e karşı olmalarıydı...
Afganistan, Libya, Mısır, Lübnan, Suriye ve Türkiye, CIA’nn en kalabalık kadroyla konuşlandığı ülkeler. Suriye sınırında olan biten ve Türkiye’de artan kanlı operasyonlar CIA imzalı! CIA tetikçileri El Kaide ve küresel kiralık katiller işe koyuldu... Mülteci akını başladı.
‘Hür Suriye Ordusu’ adı altında toplanan kiralık katiller, gece katliam yapıp gündüz haraç kestiler.. Türkiye tarafında çadır kampların bulunduğu illeri de işgal ettiler.
Birleşmiş Milletler ve CIA stratejisinde, mülteci kampları özel bir yer tutar.. Bu kamplar, iki ülke arasındaki sınırları belirsizleştirir. Uluslararası terör şebekelerinin, tetikçilerin, istihbaratçıların ve barış gücü askerlerinin bölgeye yerleşmesini sağlar.
Mülteci kampları, kurulduğu ülke topraklarının yumuşak işgali için zemin hazırlar. Suikastlar, bombalı eylemler, katliamlar hız kazanır. Tampon bölgeler, de facto kurulur.. Silah ve mühimmat akışı sağlanır.
Davutoğlu ‘şimdi 70 bin olan mülteci sayısı 100 bine çıktığında Suriye’de BM gözetiminde güvenli bir bölge oluşturulması’gerektiğini söylüyor. Bu aynı zamanda Türkiye’ye müdahaledir!
Türk milleti ve İran, Suriye, Lübnan, Irak, Rusya Çin ve Avrasya’nın diğer devletleri önlerinde engeldir...
İşte o nedenle CIA tetikçileri eski üsûl kana boyama operasyonlarıyla son kurşunlarını atıyor, -Gaziantep’teki gibi (H.D)- zincirleme terör modeli kullanıyorlar...
Kısaltarak naklettiğimiz bu satırlar Sayın Banu Avar tarafından Amerikalı gazeteci Steve Kangas’ın CIA Katliamları yazısından faydalanılarak kaleme aldığı satırlar.
İbretlerle dolu, öyle değil mi?
ÖNEMLİ NOT: Bize büyüklerimiz, “Biz Ehl-i Beyt derken, anlatmaya çalıştığımız Kur’an ve Sünnetin dili ile sevilmesi, örnek alınması mecbur olan Peygamber (sav) Efendimizin aile efradıdır. Peygamberin şahsı, İmam Ali, Hz. Fatıma, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’dir. Bunların hayatları Kur’an ve Sünnet yolunda Allah rızası kazanmak için yaşanılan hayat tarzıdır” düsturunu öğretti. Şia’ya da, Sünnilerin Ashabı Kirama duydukları saygıya anlayış göstermeleri tavsiyesinde bulundu.
Sayın Avar’ın dikkat çektiği operasyonlara karşı Müslümanların tek vücut halinde durabilmesi için en geçerli reçete bu değil mi?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları