Çin’de de arıza çıktı!..

A+A-
Afet ILGAZ

Genelkurmay Başkanı bile önceliğimizin terör olduğunu söyledikten sonra bu Suriye çılgınlığı ne kadar gülünç, aynı zamanda acı oluyor! İki taraftan da insanlar ölüyor, bir ülkenin sınırları, bağımsızlığı, güvenliği, rahatı, huzuru bozuluyor. Bizim topraklarımızda nahoş şeyler oluyor, Suriye miyiz Türkiye miyiz, anlaşılmaz bir hale geldi güneydeki topraklarımız... İşte büyük İsrail mi dersiniz, Kürdistan mı dersiniz, ne koyarsanız koyun adını, onu inşa etmeye çalışıyorlar. Sonra da bütün Türkiye’yi akılsız insanlar gibi ekranlardan illüzyonlarla, yalanlarla yanlış bilgilendirmelerle aldatıyorlar.

***


Bir üsteğmenimiz şehit oldu. Öğretmen anne, kalbindekileri söyledi. Beddua edeceklere etti, İslam’ca teselliler ve yücelişlere sığındı. Binlerce kişi, on binlere dönüştü, şehidimiz yerini buldu.
Çok geçmedi arkasından Amasya’da mayın patladı. Gene bir şehit. On kadar yaralı. Suikast, askeri araca yapılmıştı. Niğde’deki acıyı gördünüz mü? Yirmi gün sonra terhis olacakmış, sonra da matematik öğretmeni...
Libya’daki vahşileri destekledik. Kaddafi’nin altınlarını, yer altı ve yer üstü zenginliklerini Haçlılara bırakarak ölümünü, linç edilişini seyrederek, süreci tamamladık.
Suriye’yi Haçlılar istiyor diye alt üst etmeye çalışıyoruz. Hem de Suriye’nin destekçisi büyük dev ülkelere rağmen. İran’dan kovulmak gibi bir şey yaşadık. Şimdi de Çin... Çin kendi işine bakar. Kendi ticari ve sanayi ilişkilerine bakar. Sizin ikna turlarınızla hal ve tavır değiştirmez çünkü meydana gelen yeni cepheleşme, tarihidir.
Çin’de de bir kriz yaşandı. Başbakanlık korumalarına silahları verilmedi. Başbakanı yirmi dakika beklettiler. Emperyalist Siyonist cepheye karşı yükselen Çin, İran, Lübnan, Suriye, Irak, Rusya birliğini sizin yarım yamalak ikna turlarınızın bozacağını zannediyorsanız, yazık!

***


Bir köprü... Zamanında bakım yapılamadığı için hâlâ çökmeye devam ediyor, onlarca kişi ölüyor. Beri taraftan, utanmadan yapılan Suriye müdahaleleri... Vebal üstüne vebal. Gaflet üstüne gaflet. İhanet üstüne ihanet!

***

 
Meral Okay’ın ölümüne üzüldüm. Allah’tan rahmet dilerim. İyi bir senaryocuydu. Ölümü soylu bir ölüm oldu.

Yazarın Diğer Yazıları