CNN Türk canlı yayınında bir şok daha. Yeniçağ Yazarı Hulki Cevizoğlu Erdoğan 3. kez Cumhurbaşkanı seçilemez dedi acilen reklama gidildi

CNN Türk canlı yayınında bir şok daha. Yeniçağ Yazarı Hulki Cevizoğlu Erdoğan 3. kez Cumhurbaşkanı seçilemez dedi acilen reklama gidildi
CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi programında açıklamalarında bulunan Yeniçağ Gazetesi Yazarı Dr. Hulki Cevizoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasaya göre 3. kez Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini söyledi. Cevizoğlu’nun açıklamalarının ardından programda acilen reklama gidildi.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akıl Çemberi programında Yeniçağ Gazetesi Yazarı Dr. Hulki Cevizoğlu’nun sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Yeniçağ Yazarı Cevizoğlu, mevcut anayasaya göre Cumhurbaşkanının en fazla iki kere seçilebileceğini ve Erdoğan’ın 3. kez aday olmasının mümkün gözükmediğini açıkladı.

“Bu arada belki büyük bir siyasal değişim olabilir” diyen Hulki Cevizoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Erdoğan’ın 3. kez Anayasa’ya göre üçüncü kez aday olamayacak. Ona göre kim gelecek? Cumhur İttifakı Erdoğan 3. kez aday olamazsa çok geriler. Bu arada belki büyük bir siyasal değişim olabilir. Belki bir referandum. Onları konuşmak lazım. Ne yapılırsa, Erdoğan, 3. Kez aday olabilir diye. Onu kendileri düşünüyordur”

Cevizoğlu’nun açıklamalarının ardından yayında aniden reklama gidildi.

Cevizoğlu’nun konuya ilişkin açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi aday gösterebilirse kazanır cümlesi doğru olmaz. Çünkü orada Ekrem İmamoğlu’nun Mansur Yavaş’ın diğer başkanların kimlikleri de çok önemliydi. Mansur Yavaş da sağ kesimden gelen birisi. Genel seçimde durum farklı olacaktır.

Ama dikkat etmemiz ve vurgulamamız gereken ve çözmemiz gereken bir problem var. O da şu: Şimdi bizim anayasamıza göre Cumhurbaşkanı en fazla iki kere seçilebilir. Yani Sayın Erdoğan’ın 3. kez aday olması mümkün gözükmüyor. Bu durumda Cumhur İttifakı’nın adayının kim olacağı da Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Millet İttifakı’nı etkiliyor. Erdoğan’ın kendi çabası ve karizması bugüne kadar ki politik geçmişine bakıyoruz ki kendi mücadelesi var. Cumhur İttifakı her şeyini Erdoğan’a borçlu.

Sayın Erdoğan’ın 3. kez Anayasa’ya göre üçüncü kez aday olamayacak. Ona göre kim gelecek? Cumhur İttifakı Erdoğan 3. kez aday olamazsa çok geriler. Bu arada belki büyük bir siyasal değişim olabilir. Belki bir referandum. Onları konuşmak lazım. Ne yapılırsa, Erdoğan, 3. Kez aday olabilir diye. Onu kendileri düşünüyordur."

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58