Çukurca'da doçkalı PKK'lı vuruldu!

Çukurca'da doçkalı PKK'lı vuruldu!
Hakkari’nin Çukurca kırsalında operasyona giden askerlere sabah saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada 1 PKK’lı doçka silahı ile ölü ele geçirilirken, 5 asker hafif şekilde yaralandı.

Hakkari’nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesi’nin Çağlayan Uzundere bölgesi Hantepe Mevkiinde operasyona giden askerlere saat 07.00 sıralarında bir grup PKK’lı terörist tarafınan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Çıkan çatışmada 5 asker hafif şekilde yaralanırken, 1 PKK’lı da doçka silahıyla birlikte ölü ele geçirildi. Bölgede hava destekli operasyonlar ve yer yer sıcak çatışmalar devam ediyor. Yaralı askerler ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON SÜRÜYOR

Çıkan çatışmada 5 asker hafif şekilde yaralanırken, 1 PKK’lı da doçka silahıyla birlikte ölü ele geçirildi. Bölgede hava destekli operasyonlar ve yer yer sıcak çatışmalar devam ediyor. Yaralı askerler ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

ÖRGÜTÜN ŞEMDİNLİ OYUNU

Bölgede son günlerde PKK'lı hareketliliği yaşanıyor. Terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde artan terör saldırılarının hedefi Suriye politikası olduğu öğrenildi. Uzmanlar örgütün buradaki son saldırılarının vur kaç ve sızma şeklinde olduğunu belirterek bunun Suriye'de olan dikkati Türkiye içine çekme amacı taşıdığını belirtiyor.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58