Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Her taraf yemyeşil olmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Her taraf yemyeşil olmalı”
Kaz Dağları'ndaki altın arama faaliyetleri başta olmak üzere doğayı katleden projeler tartışma konusu olmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Erdoğan, Konutların olduğu bölgede ağaçlandırmaları yapalım" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde konuştu.

Kazdağları'ndaki altın madeni arama çalışmaları ve Salda Gölü için millet bahçesi gibi talan projelerine kamuoyunun tepkisi sürerken Erdoğan'dan ilginç bir açıklama geldi. "Yusufeli ilçesinin yerleşim yerini değiştirmek zorunda kaldık" diyen Erdoğan, "Ama şimdi helikopterle geçerken baktım ki lebi derya. Denize nazır konutlarımız yapılıyor. Muhteşem bir şehir burada inşa ediliyor" dedi. "Ben şimdi gelirken de sayın bakanıma onu söyledim. Dedim ki bir taraftan da ağaçlandırma çalışmalarını hemen başlatalım" diyen Erdoğan, "Konutların olduğu bölgede ağaçlandırmaları yapalım. Her taraf yemyeşil olmalı" dedi.

Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin de açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Tehditler sallamıyorlar mı? Batı tehdit sallıyor. Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Burada Türkiye’nin haklarını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Biraz önce Yusufeli Barajı inşaatını helikopterle inceleme fırsatı buldum. Ve gerçekten muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Zaten Artvin adeta bir barajlar şehri. Dünyada eşi benzeri olmayan bu noktada bir şehir. Kullanma suyundan içme suyuna, elektrik enerjisi üretimine varıncaya kadar her şeyiyle bir barajlar şehri Artvin.

Şimdi ise Yusufeli çok daha farklı bir konuma tırmanıyor. Kendi sınıfında ülkemizin en büyük, dünyanın en yüksek üçüncü eseri olacak Yusufeli Barajı’nı kazandırmak için verdiğimiz mücadelenin en yakın şahidi sizlersiniz.

Son 6 yılda gezi olaylarından tutun da 15 Temmuz’un hedefindeki yerlerden biri hep bu eser olmuştur. Pek çok çevre Yusufeli Barajı’nın inşasına engel olmak için her türlü çabayı göstermişlerdir. Çünkü bunların bu ülkede bir dikili ağacı yok. Bir ağaç mı dikeceksiniz? Onun da karşısına dikilirler. Yaptıkları iş budur. Biz milletimizle el ele verdik.

Bu eserin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 70’i buldu. İnşallah 2021 yılının Nisan ayında burada elektrik üretimi başlayacaktır. Görüldüğü gibi önümüzde fazla bir zaman yok. Hızla ilerliyoruz. Bitireceğiz.

  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.