Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehitler Tepesi boş kalmayacak demeye devam edeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehitler Tepesi boş kalmayacak demeye devam edeceğim
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, çok tartışılan "Şehitler Tepesi boş kalmayacak" sözünü söylemeye devam edeceğini belirtirken, Türkiye'nin sığınmacıların Avrupa'ya geçişini engellememesinin ise uluslararası hukuka uygun olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Çok tartışılan "Şehitler Tepesi boş kalmayacak" sözü ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şehitler tepsi boş kalmayacak dedim, diyorum diyeceğim." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Türkiye'nin sığınmacıların Avrupa'ya geçişini önlememeye yönelik kararının ise, uluslararası hukuka uygun olduğunu belirtti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Bin yıldır bu topraklarda hür bir şekilde yaşayabilmemiz, ezanımızı semalarda yankılatabilmemiz için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Terörle mücadelede 40 yıla yakın süredir verdiğimiz binlerce şehide malum yenileri eklendi. Son olarak İdlib'de rejimin saldırında şehit olan nice canlarımızı toprağa verdik. Makamları ali, şehadetleri mübarek olsun. Bin yıldır olduğu gibi bugün de hiçbir şehidimizin hiçbir gazimizin tek damla kanı boşa gitmiyor. Bu mücadeleyi hedeflediğimiz şekilde sonuçlandırdığımızda büyük Türkiye'nin inşası yolunda tarihi adımlar atmış olacağız.

"BUNU KAVRAMAK KARİYERLE OLMUYOR"

Tabi bu tablonun anlamını kavrayabilmek için önce vatan nedir millet nedir şehit kimdir gibi soruların cevaplarını bilmek gerekiyor. Bunları öğrenmenin yolu da öyle sıradan eğitimden, kariyerden falan geçmiyor. Bunlara ancak yüreğinizde ülke ve millet sevgisi varsa, kalbiniz şehadet özlemiyle yanıyorsa, zihniniz ak ve berraksa vücudunuzun her zerresinde hissederek ulaşabilirsiniz. Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Onlar diridir fakat siz farkında değilsiniz diyen ayetlerin manasını kavrayabilmek için önce sağlam bir imana sahip olmak gerekir.

"ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALMAYACAK DEDİM, DİYORUM, DİYECEĞİM"

Bu tablo bize ülkemizin bağımsızlığı, onuru, güvenliği için mücadele ederken can veren herkes için özellikle cephede can verenler için şehit olduğunu hiçbir şüpheye yer bırakmaksızın karşımıza koyuyor. Bu evlatlarımızın şehadeti konusunda kuşkusu olan önce dönüp kendi inancını, imanını sorgulasın. Şehitler tepesi boş kalmayacak sözünü anlamak için de önce bağrından çıktığınız toplumun kültürünü bilmeniz gerekir. Buradan çıkıp da şehitler tepesi boş kalacak diyen kişi bu ülkeyi düşmana teslim etme, boynuna esaret zincirini geçirme derdindedir demektir.

Bir şehidimiz "Sizden ricam sakın Suriye'de ne işimiz var diyenlerden olmayın. Gittim, gördüm. Tam da olmamız gereken yerdeyiz" derken karşımızdaki zihniyetin tasvirini tam da ortaya koyuyor.

Ben tarihimizden, atalarımızdan, şehitlerimizden ilham alarak evet şehitler tepsi boş kalmayacak dedim, diyorum diyeceğim.

"CEVAP VERMEK AĞIRIMA GİDİYOR"

Değerli kardeşlerim tabi bunlar onurlu tavırlar. Fakat "hayatta hiçbir laftan tiksinmedim. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez'den tiksindiğim kadar" diyenlere bu onurlu laflar bir şey ifade etmiyor. Bay Kemal'in yeri ne vatandır ne millettir. Onun yeri Esad'ın yanıdır. Bize tavsiye ediyor ya. Buyur sen git. Monşerlerle birlikte güzel bir yolculuğu gerçekleştirirsin. CHP Genel Başkanının hezeyanlarına cevap vermek gerçekten ağırıma gidiyor. Bir yere kadar siyasetin cilvesi diyerek tahammül etmek mümkündü. Ama artık mesele doğrudan ülkemize ve milletimize kin kusmaya başladı. Meydanı yalanlara ve iftiralara bırakmamak için sizleri ve milletimi bu kişinin hezeyanlarının eziyetine maruz bırakmaktan dolayı da tekrar üzüntü duyuyorum.

"O GECE NEREDEYDİNİZ DİYE SORUYOR; SÖYLEYEYİM"

Bu zat dün de çıkmış kürsüye. O gece neredeydiniz diye soruyor. Madem merak ediyor söyleyeyim. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı o gece sabaha kadar görevinin başındaydı. Ertesi gün de hiç ara vermeden Cumhuriyet tarihinin en yoğun telefon diplomasisini yürüterek görevine devam ediyordu. O gece bu ülkenin TBMM başkanı, Milli Savunma Bakanı, diğer bakanları, MİT Başkanı ve diğer tüm sorumlular görevlerinin başındaydı.

Kalkmış benden telefon bekliyormuş. Ararsın sorarsın. Nasıl Temel Karamollaoğlu ile görüşmüşsek, diğer liderlerle görüşmüşsek sen de ararsın bilgi verilir. CHP'nin başındaki zat o sırada kim bilir hangi sinsilik, hangi senaryonun peşinde olduğu için kimin çalıştığını, kimin ne açıklama yaptığını takip edememiş olabilir. Ama milletimiz etti.

DÜN ÇANAKKALE BUGÜN SURİYE

Türkiye dün Çanakkale'de de emperyalistlere karşı mücadele ediyordu. Bugün de son olarak Suriye'de sınırlarımızda bu mücadeleyi veriyor.

Kılıçdaroğlu Esad'in Suriye'de, İsrail'in Filistin'de yaptığı insansızlaştırma projesine hizmet ediyor. Kılıçdaroğlu ülkemizin birlik ve bütünlüğüne saldırıyor. Bir insanın kendi ülkesine ve milletine böylesine derin bir kin beslemesi için ya geçmişte ağır bir travma yaşamadı ya da başka bir çıkar hesabının içine düşmüş olması gerekir.

Çok açık net söylüyorum Türkiye'nin bu tarihi mücadelesini lekelemeye çalışan, alçaktır, şerefsizdir, haindir.

Sürekli bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı, Genelkurmay Başkanı gibi açıklamalar yapıyor. Çok açık söylüyorum. Yüreğin yetiyorsa çıkarsın aday olursun. Cumhurbaşkanı olacağım dersin. Milletten yetkiyi alabilirsen de dediklerini yapabiliyorsan yaparsın.

Rejim bu defa başaramayacak. Türkiye kendi güvenliği, huzuru için sahaya çıkmıştır.

BUGÜN YİNE GELİYORLAR! BUNLARIN TEK BİR YÜZÜ YOK

Bugün mültecilere sınırını kapatan vurarak göndermeye çalışan her Avrupa ülkesi, insan hakları evrensel beyannamesini çiğnemektedir. Şimdi yapmayın diyorlar. 10 yıldır 4 milyon Suriyeliye sahip çıkarken biz siz destek verdiniz mi? Bugün geliyorlar yine. Bendeler. Konuşacağız. Bunların tek yüzü yok. İkircikliler. Dürüst olun ya! Verecekseniz verin. Vermeyecekseniz vermeyin. Bu ülkenin evelAllah bereketli bütçesi var.

GÖÇMEN AKINI DEVAM EDECEK

Suriye'deki belirsizlik bitene, yeni yönetim gelene kadar bu göçmen akını devam edecek. Eğer bunun önüne geçmek istiyorlarsa Türkiye'nin çalışmalarına destek vermeleri gerekmektedir.

 

İlgili Haberler
CHP'li Engin Özkoç'tan Erdoğan'a zehir zemberek sözler!
  • Yorumlar 100
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş