Çuval kesmez, balyoz darbesi şart

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Akıl tutulması yaşayanlara Allah akıl fikir versin diye dua etmeye devam etsek de tutulmanın akli değil görev icabı olduğu meydanda. Ağzı olanın konuştuğu canım memleketimde televizyon ekranlarını kirletenlerin deli saçması olarak nitelendirilebilecek yorumlarını izlemiş ya da okumuşunuzdur. Balıkesir’deki maden ocağında grizu patlamasını komutanların gözaltına alınmasına bağlayan zihniyet bunu tesadüfen veya da saftiriklikle yapması mümkün mü? Haydi bir ayar da ben vereyim. Trakya’daki yağmur ve su taşkınları da planlıdır. Ne de olsa Silivri Trakya’da. Kimbilir sel yüzünden Silivri cezaevinin boşaltılması söz konusu olabilir. Ne dersin, malum kanalın haber spikeri? Atla atla sazan gibi.
Trafik kurallarına uymak kaydıyla geçelim bu mevzuyu. Geçerken önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa bakmayı ihmal etmeden tabii.
Bursa ve Balıkesir’deki grizu patlamalarının da müsebbibi olduğu ortaya çıkan ! komutanların göz altına alınmaları elbette insanın canını sıkıyor. Askere ve yargıya aynı zamanda düzenlenen bu operasyonun gelin perde arkasını birazcık aralayalım.
Önce kuşağının en başarılı gazetecisi Selcan Taşçı’nın “Darbeleri okuma kılavuzu”nu yeniden gözden geçirin. Irak’tan kısmen çekilme planı yapmakta olan ABD’nin bölgenin güvenliği için Türkiye’ye yüklemek istediği rolü irdeleyin. Malumunuz darbeler artık gece yarısı tankları cadde başlarına sürüp radyo ve televizyonları ele geçirip bildiri okumakla yapılmıyor. Radyo, televizyon ve gazeteler çok önceden post modern yöntemlerle zaten el değiştirdiği için öyle zahmetli işlerle uğraşılmıyor. “Türkiye’ye karşı sömürge muamelesi yapılamaz” diyenlere hadleri günümüzün yöntemleri ile bildiriliyor.
Lafı uzatmaya gerek yok. “Bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz” diye meydan okuyan küresel güç, Türk milleti kadar sabırsız değil. 1 Mart tezkeresinin hesabını öyle peşin peşin sormuyorlar. Tüketim toplumlu haline getirmek için taksitle borçlandıranlar hesabı da taksitle ödetiyorlar.
1 Mart tezkeresinin TBMM’den geçmesi için TSK’ya yapılan telkinleri hatırlıyor musunuz? Dönemin Genelkurmay Başkanı şuanda göz altındaki komuta heyetinin kararını “TSK olarak bu konuda görüş belirtmemiz mümkün değil. Bu siyasi iradenin işidir” demişti. AKP’nin TBMM’deki ezici çoğunluğuna rağmen tezkere geçmeyince ABD’nin çok önceden Mardin, Diyarbakır, İskenderun, Şırnak, Siirt, Gaziantep, Malatya gibi illerde kaporasını ödeyip kiraladığı yerlere ne oldu? Irak’ın işgalinin Türkiye üzerinden yapılmayışı yüzünden ABD’nin zarar miktarının kaç yüz milyar dolar olduğunu hatırladınız mı? Bunun bedelini ödeteceklerini beyan eden conilerin işin peşini bıraktığını mı sanıyorsunuz? Önce Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçirdiler, Kerkük sokaklarında gezdirip Türkmenlere  “İşte güvendiğiniz Türkiye”  diye sergilediler. Ama yetmedi. Faturanın bedeli o kadar ucuz değildi. Aylarca yıllarca bu işin müsebbiplerini araştırdılar. CHP’li Atilla Kart’ın sorularına bir Allahın kulu cevap vermiyor. Türkiye’ye resmi yollardan gelen 35 ABD’li subayın nerede ne iş yaptığını açıklayabilen var mı? Psikolojik harp uzmanı conilerin memleketimizde cirit attığı günden bu yana ne kozmik oda kaldı ne de bavullarla servis edilen belgeler.
İntikamın en lezzetlisi soğuk servistir. Asker ile birlikte yargıya yapılmakta olanlar 1 Mart tezkeresinin intikamı olmakla birlikte Irak’taki yapılanmanın zemin hazırlığıdır.
Kafalara çuval geçirmekle yetinmeyenler bir daha kalkmasın diye balyoz darbesi indiriyor vesselam.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları