Çuvalı da suikast bahanesiyle geçirmişlerdi!

A+A-
Arslan BULUT

Amerikan askerleri, Süleymaniye’de kimin başına çuval geçirmişti?
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı 11 Türk subay ve astsubayının..
Peki gerekçeleri neydi?
Süleymaniye valisine suikast hazırlığı?
Delilleri var mıydı?
Ellerinde telefon dinleme kayıtları bulunduğunu açıkladılar.
Peki, Ankara’daki arama nerede yapılıyor?
TSK’ya bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın kozmik odasında!
Aramanın gerekçesi nedir?
Bülent Arınç’a suikast  hazırlığı?
Delil var mı?
Bir ihbar ve telefon dinleme kayıtları olduğu söyleniyor. 
İki olaydaki benzerlik çok dikkat çekici değil mi? 

* * *

Yine de bu durum, bize Gladio gerçeğini unutturmuyor.
Gladio’yu kuran NATO Başkomutanı General Lemnitzer’dir. Hedef, NATO ülkelerinde bir Sovyet işgali halinde askeri ve sivil direnişi hazır tutmaktı. Fakat aynı örgütün, Fransa, İtalya, Yunanistan ve özellikle Türkiye’de iç politikayı yönlendirmek için birçok kanlı eylemi düzenlediği bir gerçektir.
İtalya’da Başbakan Aldo Moro’yu kaçırıp öldürenler Kızıl Tugaylar gibi gösterildi ama, bu cinayeti işleyen Gladio idi.
İtalya’da Gladio’nun başında Cumhurbaşkanı Francesco Cossiga bulunuyordu. Muhtemelen, Türkiye’de de durum böyleydi ama kimse bu konunun üzerine gitmiyor.
Gladio mantığı böyledir. Masum insanlara veya önemli kişilere yönelik eylemi kendisi yapar, sonra da sorumlu tuttuğu odakları imha etmeye çalışır!
Cossiga, 60, 70 ve 80’lerde Avrupa’daki bombalama olaylarından sorumlu tutulan ve temel uzmanlık alanı ülkelerdeki yerel politik muhalefetin üzerine yıkılacak eylemler gerçekleştirmek olan NATO himayesindeki Gladio örgütünün varlığını ifşa ederek yapılanma içindeki rolünü de itiraf etmişti.
İfşaatlarıyla İtalyan siyasi düzenini rahatsız eden Cossiga, 1992’de istifa etmek zorunda kalmıştı. Cossiga’nın beyanları, 2000 yılında İtalya Parlamentosu’nun Gladio ile ilgili soruşturmasına da katkı sağlamış ve bu soruşturma sırasında saldırıların ABD istihbarat birimlerinin gözetiminde olduğuna dair deliller ortaya çıkmıştı.
Biz defalarca hatırlattık ki gerek 12 Eylül öncesi gerek sonrası Türkiye’nin yakın tarihi de bu tür olaylarla doludur. Cumhuriyet gazetesine saldırı, Danıştay baskını, Rahip Santoro’nun, Hırant Dink’in ve Malatya’da misyonerlerin öldürülmeleri, hükümet ve basın tarafından ulusalcıların veya milliyetçilerin üzerine yıkılmak istendi. Ancak, bugün herkes görüyor ki işin içinde devlet görevlileri var; derin bağlantılar var!

* * *

Yalnız bu defa roller değişmiş gibi görünüyor. Gladio, artık TSK’nın içinde değil galiba!
Bugün Türkiye’de eski kadrolardan Gladio’nun hesabı da sorulmuyor. Amerikan destekli ekonomik ve siyasi teslimiyet politikalarıyla eş zamanlı olarak Türkiye’nin askeri direnci kırılmak isteniyor.
Türkiye’nin direncini ayakta tutan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne olan güven duygusudur. Bu güven olmasaydı, herkes kendi güvenliğini kendisi alırdı.
Tabii ki biz gerçek neyse ortaya çıksın isteriz ama  “operasyonların bir dizi film gibi sürdürülmesi, TSK’ya olan güveni sarsmak içindir” gibi bir kanaat hasıl oluyor.
Bu şüphe bir an önce giderilmelidir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları