Daha da beter olun!

A+A-
Altemur KILIÇ

Geçen gün Alanya’da, sokakta bir genç, bana meydan okurcasına yaklaştı; “Altemur bey, ben Taraf okuyucusuyum” dedi... Ben de “Beter ol” dedim, çekti gitti!                                                                                                                                                                            
TC ulus-devletine, Atatürk milliyetçiliğine, Türk ordusuna düşman Taraf gazetesi “sıkışmış” adeta iane topluyor! Başyazısında diyor ki: “Her taraftan sıkıştırılıyoruz. Zaten ilanlarımız azdı, şimdi en küçük gazeteleri dahi kapsayan ilan” kampanyalarında “bile Taraf’ın adının üstünü çiziyorlar. Gelirlerimiz çok düşük. Hiçbir para kaynağımız yok. Arkadaşlarımızın maaşlarını ödemekte zorluk çekiyoruz...” 
Vah vah!


Bu “Taraf” başka taraf!
Gazete ve dergilerin mali sıkıntılarını, reklâm almak güçlüklerini ve bu yüzden kapatılmalarını bizzat çekmiş bir kişi olarak bilirim... Ancak, Taraf’ın sorunu başka; kendi ektikleri fesat ve tezviratı biçiyorlar!
Gazeteler taraf tutabilirler... Belli bir görüşün de organı olabilirler... Hatta iktidarlara “yalakalık-çanakalık” yapabilirler... Bazıları yapıyor da! Ancak Taraf bu çizgiyi çoktan aştı; bu, vatana, değerlerine, bütünlüğüne ve de ordusuna karşı kasıtlı ve maksatlı ihanetin  “tarafgir” organı! Taraf çalışanlarına, meslek adına acırım. Ancak, bizlerin de, bu “ihanet tarafgirlerine” “Daha da beter olun” demek hakkımız!
Bu “Tarafgirler” hiç “düşünce, ifade ve basın özgürlüğünden” söz etmesinler; en demokratik ülkelerde bile özgürlükler “vatana, değerlerine ihanet” çizgisiyle sınırlıdır!
“Taraf” gazetesini şimdi “sıkıştıran” ne devlet, ne hükümet ne de başka bir kurum! Eğer, fazla satamıyorsa, bu, amme vicdanının bu gazeteyi “sıkıştırmasıdır”. Reklâm almamasına gelince de bu yüzden, fazla tirajının olmamasından ve reklâm vereceklerin de, Taraf’ı desteklemek istememelerindendir! Büyük çoğunluğu vatansever olan ülkede salyangoz satmak güçtür!
Gazeteler, gazeteciler arasında ağız dalaşları olur. Geçmişte Kuvvayı Milliye, “Kemalistlere” karşı çıkan Ali Kemal’lerin vb. gazetelerine bela okunurdu ve hâlâ da okunuyor... Bugünlerdeki benzerlerine de okunmakta! Türk halkı budala değil!

Kandil gecesinden beri

“Taraf” yayına başlar başlamaz, Ahmet Altan’la birlikte, Kandil Dağı’na giden Yasemin Çongar, “Ortaklar arıyoruz, teslim olmayacağız” diyor! Teslim olmak ne kelime, ortaklara ne hacet... Soros, AB ve ABD fonları ne günlere duruyor! Taraf “değirmenine” sular kesilmez! Bu yakınmalardan sonra, Çongar kadın, ABD’de ve Avrupa’da, cerre çıkar Taraf’ı kurtarır! Eski “ortaklar” yalakalarını kolay gözden çıkaramazlar!  
Taraf’ın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamasından, Atatürk’ü ölüm yıldönümünde anmasından, orduya, PKK’yla mücadelesinde destek vermemesinden vazgeçtik! Manşet ve köşe yazılarında bütün değerlerimize, tarihimize düşmanlık, Kürtçülük taraftarlığı, ordu düşmanlığı, Ergenekon Davası kışkırtıcılığı o kadar açık seçik, “vatana ihanet” boyutunda!
Ordunun içine astsubaylarla subaylar, hatta komutanlar arasına, jandarmayla ordunun diğer sınıfları arasına nifak sokmaya çalışıyorlar, komutanlar hakkındaki en pespaye dedikoduları manşete çıkarıyorlar... Maksat milletin orduya olan saygısını ve güvenini sarsmak! Son olarak, ordu ve devlet düşmanlığının canlı delili, şehit jandarma binbaşısının anasını ve sözde topluca istifa eden jandarma uzman çavuşlarını kullanarak yaptıkları tezvirat, bu cümleden...
Genelkurmay’daki “kaynaklarından”, yani “casuslarından” aldıklarını iftiharla yazıyorlar!
Şimdi sıkışmış gözüküyorlar, ama susmayacaklar, tezvirata devam edecekler! “Basın özgürlüğü” iyi de, savaş halinde bulunan hiçbir ülke bu kadar ihanete-bozgunculuğa tahammül edemez! Güneydoğu’da gerçek bir savaş var! Benim bildiğim, savaşta “bozgunculuğun ve casusluğun” cezası idamdır. Bunu onlara hatırlatmak gerekir!
Eğer AKP iktidarı, kendine has sebeplerle bu konuda ses çıkarmıyorsa, Genelkurmay’ın bu tasallutlar kampanyası karşısında bir şeyler yapması, söylemesi gerekiyor. Her şeyden önce, Genelkurmay içinde köstebekler ve casuslar varsa bunları bulup, ucu nereye varırsa varsın açıklamaktan başlayarak... Taraf gibiler kolay susmaz.  Onların talimatları ve kaynakları başka yerlerden!

* * *

İZİN: Yarın göz ameliyatı olacağımdan, yazılarıma bir süre ara vermek zorundayım. Hafta başı görüşmek üzere.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları