Davos vakasının perde arkası ile ilgili ciddi veriler var!

A+A-
Arslan BULUT

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Davos vakası” hakkında “Bir moderatör, uluslararası bir toplantıda, bir başbakanın omuzuna elini atamaz. Bu, edepsizliktir” dedi.
Silivri Cezaevi’nden yazı yazan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de “Siz hiç uluslararası bir toplantıda omuzuna dürtülen bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı gördünüz mü, duydunuz mu?” diye soruyor.
Başbakan’ın açıklamasına tepki gösteren Dursun Ahmet Erol, “Tamam o ele tepkinizi ve İsrail’e gösterdiğiniz tepkiye ne oldu? Hani hepimizin duygularına tercüman olacak şeyler söylemiştiniz ya ’siz öldürmeyi iyi bilirsiniz’gibi, şimdi ne oldu da başbakan dahil herkes moderatör üzerinde yoğunlaşıyor?” diye soruyor.

* * *

Aslında dün Yeniçağ’da İsrafil K. Kumbasar, çok önemli bir veri yayımladı. O veriyi kaynağından araştırdım. Jerusalem Post’taki haberin orijinalini buldum. Haberi yazan Herb Keinon, “Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Başbakan Ehud Olmert ile konuşuyordum” dedikten sonra Türkiye’nin Suriye-İsrail arasındaki arabuluculuğuna değiniyor ve devam ediyor:
 “Üst düzey yetkililer, Erdoğan’ın ülkede yükselen laik muhalefet karşısında meşruiyetini sağlamlaştırmak için yüksek profilli bir uluslararası diplomatik başarıya ihtiyaç duyduğunu söyledi.”
Apaçık ortada ki, gazeteci Herb Keinon’a bu bilgiyi veren Ehud Olmert! Hem de Tayyip Erdoğan ile görüştükten hemen sonra!
Biz “Davos’taki tiyatro danışıklı dövüştür” derken, elimizde çok sayıda delil vardı. Ama bu haber, bütün verileri teyit ediyor.

* * *


Bakınız, BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon, Erdoğan’a, “Ortadoğu’da liderliğinize ihtiyaç var” diye sesleniyor!
Ehud Olmert, bakanlarını, “Türkiye aleyhine konuşmayın” diye uyarıyor!
Türkiye Başbakanı, İsrail Cumhurbaşkanı’na alenen katil dediği halde susuyorlar! Bu işte bir gariplik yok mu ey akıl sahipleri?
Fakat anlaşılıyor ki, Şimon Peres’in bu tezgâhtan haberi yoktu. Kulaklıktan, “Sesin duyulmuyor” diye adamı bağırttılar. Can Dündar’ın tespitlerine göre, Erdoğan’ın “siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz” sözlerini tercüme bile etmediler. “Sesin çok çıkıyor” bölümünü ise “Sesiniz çok güçlü” diye tercüme etmişler! Yani, Erdoğan’ın Şimon Peres’e ne dediğini İngilizce olarak dünya duymadı! Tercüme masalarında çalışanları kim ayarladı acaba?
Dündar, “Paneli Türkiye istemiş. Erdoğan’ın hem dünyaya hem de ’içeriye’ yönelik bir çıkışı önceden planladığı anlaşılıyor” görüşünde.
İsrail’in Haaretz gazetesi, Davos vakasından önce Erdoğan ile Peres arasında bir görüşme yapılmasının planlandığını, ancak Türk tarafının talebi üzerine son dakikada iptal edildiğini yazdı. Melih Aşık, “Bu haber de panelde gerilim istendiği kuşkusunu artırıyor” diyor.
Demek ki, kurgunun yönetmeni Ehud Olmert! Sahneye koyan Cüneyd Zapsu! Başrolde Tayyip Erdoğan var, Peres dahil diğerleri figüran!

* * *

Peki İsrail, neden böyle bir tiyatro düzenlesin? Onu da CIA’nın hazırladığı 2050 yılındaki Türkiye’nin haritasından çıkarabiliriz. Bu harita ile Türk kamuoyu çevresindeki ülkelerle birlikte federasyon kurmaya heveslendiriliyor. Aslında tasarlanan, dünyadaki 35-40 milyon Yahudi’nin de yerleşeceği, Büyük Ortadoğu Devleti! Başkent İstanbul olacak! Lehman Brothers gibi hileli iflas eden şirketlerin yüz milyarlarca dolarlık serveti ile İstanbul finans merkezi haline getirilecek ve “Osmanlı geliyor”, “Üçüncü Abdülhamit geliyor” sloganları arasında Türk halkı uyutulurken, “Büyük İsrail” kurulmuş olacak! Proje bu!
Daha neler var neler?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları