Delegeler Meral Akşener'i istiyor

Delegeler Meral Akşener'i istiyor
Akşener'i desteklediği için görevden alınan Bolu eski İl Başkanı, İlçe yöneticileri ve üst kurul delegeleri MHP Genel Başkan Adayı Akşener'i ziyaret etti.

Değişim istediği için MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan Bolu eski İl Başkanı Mehmet Aydın, ilçe yöneticileri ve üst kurul delegeleri ile birlikte MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Eski İl Başkanı Aydın, son günlerde gündemi meşgul eden konularla ilgili konuştuklarını söyleyerek, “Bizler Meral Hanıma, Bolu halkının Başkanlık sistemi hakkındaki izlenimlerini aktırdık. Meral Hanım da bize Başkanlık sisteminin ülkemize vereceği zararlar hakkında bilgi verdi” dedi.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞIYIZ

Başkanlık sistemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Aydın, “Gelinen şu noktada Meral Hanıma inanan biz Türk milliyetçileri kesinlikle Başkanlık sistemine veya partili cumhurbaşkanına karşı olduğumuzu belirttik. Başkanlık sistemi ülkemizi bölünmeye götürecek bir sistemdir” ifadelerini kullandı.

‘VER KOLTUĞU AL BAŞKANLIĞI’ SİYASETİNİ KONUŞTUK

Görevden alınan İl Başkanları ile birlikte Akşener’i ziyaret ettiklerini söyleyen MHP Bolu eski İl Başkanı Mehmet Aydın, “Aynı gün görevden alınan İl Başkanları ile beraber Meral Hanımla yemekte buluştuk. Gündem olarak bir yıl içinde ‘Ver Bilal’i al Başkanlığı’ siyasetinden ‘ver koltuğu al Başkanlığı’ siyasetine nasıl gelindiğini ve Meclis’teki vekillerimizin bu konu hakkında ne düşündükleri hakkında sohbet ettik" dedi.

DELEGELERİN YÜZDE 80’İ DEĞİŞİM İSTİYOR

Kongreyle ilgili de açıklama yapan Aydın, "Yaklaşık bir yıldır demokratik sistem içinde üst kurul delegelerimizin yüzde 80’i kongre istemesine rağmen kongre yapamadık. Delegelerin demokratik hakkını engelleyip Başkanlık sistemi için ‘demokrasi’ naraları atanları hayretle izliyoruz. Türk Milleti bunu hak etmiyor” şeklinde konuştu.

  • Yorumlar 23
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş