Deniz Baykal'dan Bahçeli'ye çok sert cevap

Deniz Baykal'dan Bahçeli'ye çok sert cevap
CHP Antalya Milletvekili Baykal, Bahçeli'nin erken seçim sözlerine cevap verdi. Baykal, "Bu bir tehdit ise yakışıksız. Eğer bu tespit ise zamansızdır. Cumhuriyeti tehlikeye atacak varsa onu da kınıyorum. Böyle bir milletvekili varsa yazıklar olsun" dedi.

Anayasa teklifinin ‘partili Cumhurbaşkanı' olarak bilinen 7. Maddesi görüşmesinde söz alan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, tarihi konuşmalarından birini yaptı. ‘OHAL ile Anayasayı değiştirse ona dur diyecek merci yok' diyen Baykal, şunları söyledi. “Önce siz devleti sadece bir partiye indirgemiş olmuyorsunuz. Devlet ile bir parti ilişkisine indirgemiş oluyorsunuz. Tek parti iktidarı diyordunuz, anlaşılan tek parti yetmiyor şimdi tek parti devleti istiyorsunuz.”

“ORTADOĞU DİKTA REJİMİ GELİYOR”

Baykal, Anayasa değişince kurulacak sistemi şöyle anlattı: “Bu paket Ortadoğu dikta rejimini Türkiye'ye taşımanın anayasal alt yapısına sahiptir. Bizde dikta olmaz sözünü güvence olarak kabul etmemizi istiyorsunuz. Saddam'dan Muaviye, nice isimler bize hiç de yabancı olmayan kültürün ürünüdür.”

BAHÇELİ'YE CEVAP, ‘YAZIKLAR OLSUN!'

Baykal, Bahçeli'nin erken seçim sözlerine sert cevap verdi: “Tehdit ve şantajın alenileştiği bir ortama geldik. Erken seçimle ilgili söylemek istediğim şudur; bu bir tehdit ise yakışıksız. Eğer bu tespit ise zamansızdır. Bu tehdidi de meclisteki hiçbir milletvekilini yakıştıramam. Böyle bir tehdidi buradaki her bir milletvekiline yöneltilmiş hakaret sayarım. 19-20 yaşındaki gençlerin bu iktidarın Suriye'deki hataları sebebiyle El-Bab'ta şehit olmaya koştuğu ortamda erken seçim tehdidiyle sonuç almaya çalışanları kınıyorum. Bir zamanlar PKK'lılara karşı Gabar Dağı'nda şehit olan gençlerimizin cesareti, vatanseverliği karşısında 90 yıllık Cumhuriyeti tehlikeye atacak buna boyun eğecek vekil varsa onu da kınıyorum. Böyle bir milletvekili varsa o milletvekiline de yazıklar olsun, o meclise de yazıklar olsun.”

İlgili Haberler
Başkanlık için 'Yirmi hesabı'Halaçoğlu: ‘Evet’ çıksa dahi Kasım'da seçime gidilecek!
  • Yorumlar 15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.