Denktaş’ın izinde emanetinin savunucusuyuz...

A+A-
Hüseyin Macit YUSUF

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş üzerine titrediği Yüce Atatürk’üne ve Aziz Şehitlerimize kavuştu. Ulu Tanrımızın sevgili kullarından biri imiş ki beyin kanaması sonrasında başgösteren birçok hastalık nedeniyle daha çok acı çekmeden aramızdan ayrıldı.
Ayın 11’inde Kıbrıs’ta havaalanından hemen yattığı YDÜ hastanesine gittim. Cumhurbaşkanlığı görevindeyken yaveri olan, ancak görevi bittikten sonra da hep Denktaş’ın yanında olan Naci Albay’la liderimiz Denktaş’ı yoğun bakımdaki odasında ziyaret ettim. Uyuyordu; ancak nefes alış verişi normal değildi ve O’nu yorduğu belliydi. Üzülerek, adeta yıkılarak yanından ayrıldık. Dua etmekten başka yapacak bir şey yoktu. Aradan geçen iki gün içerisinde durumu düzeleceğine, kötüleşti. Ve maalesef aramızdan ayrıldı.
Halbuki daha 15 gün önce O’nu Yılan adasındaki evinde ziyaret ettiğimde ümitlenmiş, artık düzeldi, yakında çalışma ofisine bile gidebilecek diye sevinmiştim. Onun yokluğu ile nasıl baş edeceğimizi şu an düşünmek istemiyorum.
Birçok Kıbrıs Türkü gibi, ben de liderimiz Denktaş’tan çok şey öğrendim. Temsilciler Meclisi’nde büyükbabam, Türk Cemaat Meclisi’nde de babamla çalışmıştı. Allahıma şükürler olsun ki son 11 yıldır hep yakınında olma fırsatı buldum.Verdiği birçok görevi başarıyla bitirme onurunu, imkanını bana tanıdığı için bahtiyarım. Cumhurbaşkanı makamında iken beni Gezici Büyükelçi olarak atamış, hep yakınında olmamı istemiştir. Bu çerçevede ülkeme hizmet etmemi sağladığı için Allah ondan bin kere razı olsun. Onun gösterdiği yolda yürümeye ve bugün halen geçerli olan talimatlarını, milli mukavemet ruhu içerisinde, gerçekleştirmeye devam edip ona layık olmaya çalışacağız. En büyük emaneti olan devletimiz KKTC’yi sonsuza kadar yaşatmak için her şeyimizi, her şartta ortaya koyacağımızı dost düşman bilmelidir. Ondan öğrendiğimiz Anavatan sevgisi ve Anadolu’daki kardeşlerimize olan bağlılığımız bundan böyle de güçlenerek gelişecektir.Yaktığı bağımsızlık, özgürlük meşalesi hiç sönmeyecektir. Üzerine titrediği egemenliğimizden kesinlikle ödün
verilmeyecektir.
Millî davamız konusunda diplomatik/politik davranıp millî çıkarlarımızı ve geleceğimizi riske atacak, tehlikeye sokacak hiçbir çalışmanın içerisinde yer almayarak, Kıbrıs Türkünün bugünlere gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle de emperyalist güçlerin her zaman hedef tahtası olmuş, adı Mr.No’ya çıkarak  “uzlaşmaz lider” damgası yemiştir.
Liderimiz Denktaş’a son yıllarda inanılmaz haksızlıklar yapılmıştır. Bütün bunlara rağmen Denktaş bildiği yolda yürümeye, bizleri yüreklendirmeye ve nihai hedef için çalışmaya, bıkmadan, usanmadan, küsmeden devam etmiştir. Davanın gerçek sahibine yakışır şekilde önderliğine devam etmiştir. Son ziyaretimde daha yapacak çok şey olduğunu söylemişti. Andımız olsun ki onun gösterdiği hedeften bir milim dahi sapmadan çalışmalarımıza TMT ruhuyla devam edeceğiz.
Yakın tarihimizde yaşananlar Liderimiz Denktaş’ın yaptığı uyarılarında ne kadar haklı olduğunu göstermiştir. Millî Davamızda çizdiği ve gösterdiği yolun doğruluğu ortaya çıkmıştır. Anavatan Türkiye hükümetinin bu çizgiye dönmesi memnuniyet vericidir. Aramızdan ayrılmazdan önce bunu görmüş olması O’na huzur vermiştir.
Liderimiz Denktaş genç nesillerin Kıbrıs davamızı çok iyi anlamaları için konferanslara, toplantılara katılmış, televizyon programlarıyla evlerimize konuk olmuştur. Elinden düşürmediği usta kalemiyle gazete ve dergilerde sayısız yazılar yazmıştır. Birçok kitap kaleme almıştır. Liderimiz Denktaş’ın 9 kitabını yayınlama ve gençlerimize ulaşmasına katkıda bulunma onuruna eriştim. Denktaş’ın liderliğindeki Millî Davamızın ideolojisini ve ruhunu  gençlerimize anlatmaya, eserlerini ulaştırmaya bundan sonra da devam edeceğiz. 
Kahraman Mücahit, Davamızın Lideri, Devletimizin Kurucusu Denktaş’ın aziz ruhu önünde saygı ile eğiliyorum. Büyük Türk Milleti’nin başı sağ olsun. Mekânı Cennet olsun, nurlar içinde yatsın.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları