30 Kasım 2021 Salı
İstanbul Hava durumu İstanbul 12°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN

Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki açıklamalarına tepki gösteren Bahçeli, "Osman Kavala Sorosçu'dur, Selahattin Demirtaş teröristtir" diye konuştu.

Haber Giriş: 19 Ekim 2021 Salı - 10:36
Son Güncelleme: 19 Ekim 2021 Salı - 11:22
Takip Et
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki
+
Aa
-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkındaki sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP'nin sorunu karmaşıklaşarak kronikleşmiş bir sorundur diyen Bahçeli, "Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısında millet adına adalet istediğini açıklamış, masum insanların hapishanelerde kin ve intikam duyguları ile tutulmasına karşı çıkmış. Keşke konuşması bunlarla sınırlı kalsaydı. En sonunda karanlık niyetini hain isimleri peş peşe sıralayarak ifşa etmiştir. Kılıçdaroğlu utanmadan sormuş, 'Osman Kavala, Selahattin Demirtaş neden hapiste?' Osman Kavala Soroscudur. Selahattin Demirtaş teröristtir." dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Dünyayı biçimlendiren beşeriyeti etkileyen fikir akımları arasında en güçlü olanı kuşkusuz insana bakış açısıdır. Öncelikle yapmamız gereken ya durduğumuz yeri gözden geçirmek ya da bakış açımızı temelden kopmadan değiştirmektir. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alamayız. İnsansız siyaset, siyasetsiz insan, kansız damar, kalpsiz beyin gibidir. Yani yok hükmündedir.

MHP'nin siyasetinde insan merkezdir, millet medeniyettir. Sorun ve şikayetlerin çözümü de mecburiyettir. İnsandan kopuk, milletten ayrık bir siyaset bize uzak ve yabancıdır. İnsanın olduğu her zemin ve saha içinde ya bir sorun ya da bir talep vardır. Mühim olan sorunlara ciddiyetle eğilmek, insan onurunu zedelemeden köklü çözümlerle buluşturabilmektir.

VERGİ USULÜ KANUNU

Geçen hafta TBMM'de önemli bir teklif kanunlaştırılmıştır. 280 sıra sayılı vergi usul kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair 65 maddelik kanun teklifi CHP'nin, İP'nin, HDP'nin ve diğerlerinin sorumsuz itirazlarına ve karşı duruşlarına rağmen kabul edilmiştir. Zillet İttifakı havanda su dövmüş, Cumhur İttifakı aziz milleti ile kenetlenmiştir. Bu kanun ile birlikte mağdur insanlarımızın sesine kulak verilmiş ve gerekliliği yapılmıştır.

Sayıları 850 bine ulaşan vergi mükellefi kardeşimizin talepleri karşılanmış. 50 bin işletmeye vergi muafiyeti getirilmiştir. Esnaflarımıza deyim yerindeyse can suyu verilmiştir. Çiftçilerimize yapılan destek ödemelerinden vergiler kaldırılmıştır. Bugüne kadar alınan vergiler de geri iade edilecektir.

Cumhur İttifakı çiftçi dostudur, esnaf sevgisi ile doludur.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Bir başka düzenlemede sosyal medya alanında gerçekleşmiştir. Sosyal medyada belirli limitler altında gelir elde edenlere ilişkin mükellefiyetler sadeleştirilirken, vergileri ödemelerini sağlayan düzenlemelerde sağlamlaştırılmıştır.

Kaynak dağılımında adalet ve etkinlik, hizmet üretiminde verimlilik sağlanmalıdır. Herkesin mali gücüne göre vergi ödediği adaletli bir vergi sistemi esas olmalıdır. Vergi sistemi ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını dikkate alan dinamik bir yapıya kavuşturulmalıdır. Bu çerçevede yatırım yapan insanlarımıza, istihdam, üretim ve ihracat sağlayan müteşebbislerimize yönelik vergi indirim ve kolaylıklarını içeren bir program uygulanmalıdır.

BABACAN'A TEPKİ

Selamsız ve sevimsiz bir siyaset devşirmesi şahsıma yönelik, 'Bahçeli krizlerin ortağıdır' demiş. Halt etmiş. Küçük aklının dibini sergilemiş. Ortada bir kriz yoktur. Velev ki olsa bile bundan memnun olamayız. Cumhur İttifakı'nın bir ortağı olarak gerekirse hesap veririz. Ön kapıda sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığına destek imzası verip, arka kapıyı dolanınca sayın Abdullah Gül'ün adaylığı için siyaset yapan siyaset kalpazanları bizi anlayamaz, tanımlayamaz, kavrayamaz. Biz krizlerin ortağı değiliz, insanımızın dert ortağıyız. Alnı lekeli, vicdanı lekeli bir şahsın sözleri değersiz olmakla birlikte, ayaklarımızın altındadır. Varsın konuşsun siyasi fukara. Onun ve 5 yaşından beri 'ülkücü' olduğu ileri süren Serok Ahmet'in acilen akıl ve ruh kontrolünden geçmeleri, durum vahimse uzun bir süre yatılı olarak kalmaları siyaset ve toplum huzuru adında tavsiyemdir.

Bir süredir İstanbul'un bazı ilçelerinde kağıt toplayıcı kardeşlerimiz ile ilgili istenmeyen şeyler yaşandığını görüyoruz. Bunu da Kılıçdaroğlu'nun kaşımaya çalıştığını görüyoruz. Kılıçdaroğlu garibanın yanında olduğunu söylüyor. Buna kendisi bile inanmıyor, kimseyi de inandıramıyor.

Çalışanın iyisi kötüsü olmaz. Rızkın iyisi kötüsü olmaz. Kağıt toplayıcı kardeşlerimizi rahatlatmak değil, daha insani şartlarda çalışmalarını sağlamaktır. Kılıçdaroğlu abuk sabuk konuşacağına bu işin kaynağına inmelidir. Biz bunun derinliğini 2010 yılında görüşmüştük. Okulsuz her köye bir okul kampanyası başlatmıştık.

CHP'nin sorunu karmaşıklaşarak kronikleşmiş bir sorundur. Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısında millet adına adalet istediğini açıklamış, masum insanların hapishanelerde kin ve intikam duyguları ile tutulmasına karşı çıkmış. Keşke konuşması bunlarla sınırlı kalsaydı. En sonunda karanlık niyetini hain isimleri peş peşe sıralayarak ifşa etmiştir. Kılıçdaroğlu utanmadan sormuş, 'Osman Kavala, Selahattin Demirtaş neden hapiste?' Osman Kavala Soroscudur. Selahattin Demirtaş teröristtir.

KILIÇDAROĞLU'NUN BÜROKRATLARA ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu amcalığa, ağabeyliğe soyunmuş bu sefer de bürokrasiye ayar vermeye kalkışmış. Sayın Kılıçdaroğlu ne oldu? Attığın taş yerini buldu mu, başın göğe erdi mi? Senin hukuka bakış açın bu mudur? O tarihe kadar yapan yaptı, kapan kaptı 18 Ekim'den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu'nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir. Bürokraside hata yapan çıkacaktır, bunlar tespit edilip ayıklanır. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır.

Kılıçdaroğlu bürokrasiye değil İBB Başkanı'na kafa yormalıdır. Bu şahıs sadece boş zamanlarında belediye binası ve İstanbul'a uğradığını görüyoruz. Bu şahıs il il kapı kapı gezmektedir. Bu şahıs neyi planlamaktadır? Birbirinize çalım atmak için fırsat kollayan curcuna ittifakına Türkiye teslim edilir mi? Cumhur buna asla tamam demez.

YUNANİSTAN BENZETMESİ

Yunanistan Türkiye'yi hedef alan her olayda çıban başı olarak karşımıza çıkmaktadır. Cumhurbaşkanımızı hedef alan haberin de Yunan medyasından çıktığı görülmektedir. Sandıkta bulamadıklarını zorla elde etmeye niyetlenenler önce bizim bedenlerimizi çiğnemelidir. Türkiye güdümlü bir ülke olamaz. Bize parmak sallayanın parmağını kırarız. Çıkarları gereği terk etmeyi düşünenlerin de alnını karışlarız.

Bir yanda Japonya askeri yoğunluk içindeyken, Çin ile Tayvan savaşın eşiğindedir. Hint-Pasifik bölgesi ise her şeye açıktır. İran-Azerbaycan arasındaki itilaflar ise güncelliğini korumaktadır. 14 Ekim 2021 tarihinde Beyrut'ta düzenlenen bir gösteri esnasında kimliği belirsiz şahıslar tarafından göstericilerin üzerine ateş açılması ve can kayıplarının yaşanması ülkeyi tekrar dehşet sarmalına çekme riski taşımaktadır.

TALİBAN'IN ZİYARETİ

Şiileri hedef alan bombalı saldırıların asıl hedefi Afganistan'ı etnik bir çatışmaya, kaosa sürüklemektir. Türkiye olarak Afganistan'ın bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını savunmasının yanı sıra sosyal ve ekonomik gelişmesine de destek vermeliyiz. Taliban yönetiminin başta kız çocuklarını okutulması olmak üzere insan hak ve özgürlüklerine saygılı olması, her insanını kucaklayan manevi duyarlılıkla hareket etmesi tarihi önemlidir.

Geçtiğimiz hafta ülkemizi ziyaret eden Taliban temsilcilerine bu düşünce aktarılmış, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş birliği sağlanmıştır. Ankara ile Kabil arasında kurulan diyalog köprüsü çok yararlı sonuçlar doğuracaktır.

DÜZENSİZ GÖÇ

Düzensiz göç konusu milli beka meselesidir. Düzensiz göçün kaynağından durdurulması konusunda ortaklaşa çalışma tarafların çıkarınadır. Türkiye göçmen kampı, sığınmacı merkezi olmamalıdır. Kaldı ki olmayacaktır.

EGE VE DOĞU AKDENİZ AÇIKLAMASI

Yunanistan, Ege ve Doğu Akdeniz'de ittifaklar kurarak Türkiye'ye karşı cephe oluşturmaktadır. Yunanistan silahlanmaya hız vermiştir. Bu yılın ocak ayında 18 savaş uçağı satın almış, ardından da bu sayıyı 21'e çıkarmıştır. Yunanistan 28 Eylül 2021 tarihinde Fransa ile ortaklık anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma NATO'nun dokusuna, ilkelerine karşı bir hamle değil midir? Hem NATO üyesi olup hem de anlaşma imzalamak kime mesajdır? Bu sinsi ve gizli maksatlı anlaşmadır. NATO'nun kurucu anlaşmasının 5. maddesinde ifade edilen hükmün bağlayıcılığı nasıl korunacaktır? 14 Ekim 2021 tarihinde bir diğer anlaşmanın süresi manidar şekilde uzatılmıştır. ABD ile Yunanistan Dışişleri Bakanları ikili savunma işbirliği anlaşmasını 5 yıl daha uzatan anlaşmayı imzalamışlardır. Açık açık söylüyorum; NATO içinde Türkiye'ye karşı siper kazınmaktadır, Türkiye tehdit edilmiştir. ABD Dışişleri Bakanı, Yunanistan'ı bölgede istikrarın direği olarak tanımlamıştır. Yunanistan itibarsızlığın, kriz siyasetinin ıslah ve terbiye edilmesi gereken yüzüdür. Alayına birden hodri meydan diyoruz. Fransa, Yunanistan, ABD anlaşmalarına baktığımızda Atina yönetiminin Ege ve Akdeniz'de daha da düşmanlık bezeyen politikalar izleyeceği anlaşılmaktadır.

Ayrıntılar gelecek...

 

 

 

 

Etiketler

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.

Tekirdağ’da okullarda yarın eğitime ara verildi
Tekirdağ’da okullarda yarın eğitime ara verildi
Tekirdağ’da okullarda yarın eğitime ara verildi
Kartal sahil yolu sular altında kalınca trafiğe kapatıldı
Kartal sahil yolu sular altında kalınca trafiğe kapatıldı
Kartal sahil yolu sular altında kalınca trafiğe kapatıldı
Taziye dönüşünde silahlı saldırıya uğradılar. 1 ölü 1 yaralı
Taziye dönüşünde silahlı saldırıya uğradılar. 1 ölü 1 yaralı
Taziye dönüşünde silahlı saldırıya uğradılar. 1 ölü 1 yaralı
AB'den 'İran'la nükleer anlaşma' açıklaması
AB'den 'İran'la nükleer anlaşma' açıklaması
AB'den 'İran'la nükleer anlaşma' açıklaması
Mersin’de 2024'e kadar belediye otobüsleri öğrenciye 1 lira
Mersin’de 2024'e kadar belediye otobüsleri öğrenciye 1 lira
Mersin’de 2024'e kadar belediye otobüsleri öğrenciye 1 lira
İstanbul'da motorsiklet kullanımı yasaklandı
İstanbul'da motorsiklet kullanımı yasaklandı
İstanbul'da motorsiklet kullanımı yasaklandı
Sakarya’da okullar tatil edildi
Sakarya’da okullar tatil edildi
Sakarya’da okullar tatil edildi