VİDEO GALERİ » »

Devlet Bahçeli'den İlker Başbuğ'a çok sert tepki!

Devlet Bahçeli'den İlker Başbuğ'a çok sert tepki!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a tepki gösterdi.
13 Şubat 2018 Salı 11:46

"Afrin operasyonu siyasete alet edilmemeli" diyen eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yanıt verdi.

"FOK BALIKLARINDAN MI BAHSEDELİM?"

Afrin'e girilmesin diyen CHP Genel Başkanı, acaba PYD/YPG ile kader ortaklığı ne zaman buluşacaktır. Peşmerge ile ne zaman kavuşacaktır. ABD Savunma Bakanlığı'nın bazı grupların dikkatlerinin dağıldığını söylemesi bir işbirliğinin vesikasıdır. SDG isimli terör şemsiyesinde yer alan bir Hıristiyan örgüt Afrin'e hareket etmek kararı almıştır. Ya bir bombadır, ya da alınlarında patlayacak bir kurşundur. Hareketı sekteye uğratmak maksadıyla açık ve örtülü faaliyetlerde de bir artış gözlenmiştir. Her gün Afrin konuşulmakta birbirinden uzman kişiler Zeytin Dalı Harekatı'nı yorumlamaktadır. Ağzı olan değerlendirmeler yapmıştır. Bu operasyon 3 Kasım 2019'da yapılacak seçimi nasıl etkilermiş, hangi partilerin oyları artar, hangilerinin azalırmış. Böylesi arayış içinde olan vicdansızlar hiç mi utanmanız kalmadı? Size göre toprağa düşen şehitlerimiz kaç oy eder? Zehirli dilinizi kesin. Partimizin Afrin üzerinden siyasi plan içinde olduğunu iddia edenler, küstah ve karakter yoksunudur. Zeytin Dalı Harekatı siyasete alet edilmemeliymiş. Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. AFrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? İşbirlikçi emellere laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır? Maksadı nedir? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Fok balıklarından mı bahsedelim? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım? Serengeti Parkı'ndaki safarileri mi izleyelim? Varoluş yokoluş mücadelesini siyaset dert etmeyecekse, söyleyin bana neyin dert edecektir?" ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, cezaevindeki HDP eski eş başkan Selahattin Demirtaş'ı hedef alarak şu sözleri söyledi:

"CEZAEVİNDE ÇÜRÜYEN EŞ BAŞKAN ZIRVALAMIŞTIR"

HDP'nin olağan kongresi yapılmış, Ankara'da teröre destek verilmiş, bebek katili anılmıştır. Halk kendini savunuyor diyecek kadar gözü kararmış, suçlular alkışlanmıştır. Cezaevinde çürüyen eski eş başkan ise HDP'nin AKP- MHP'nin kurmak istediği faşist Türkiye'nin partisi olmadığını zırvalamıştır. Asıl faşist asıl ırkçının kim olduğu meydandadır. CHP ve HDP alenen pişti olmuşlardır. Ha CHP ha İP ha FETÖ... Bunlar arasından herhangi bir fark yoktur. 

“ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR”

Şehidimiz Musa Özalkan’a yönelik haciz girişiminde bulunulmasını derin bir üzüntü ile öğrendim. Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyorum.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.