Devlet Tiyatroları'nı yasa boğan ölüm! Kostüm tasarımcısı Köroğlu koronaya yenik düştü

Devlet Tiyatroları'nı yasa boğan ölüm! Kostüm tasarımcısı Köroğlu koronaya yenik düştü
Devlet Tiyatroları (DT), sahne ve kostüm tasarımcısı Ali Cem Köroğlu, korona virüs nedeniyle Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 62 yaşındaki Köroğlu için Devlet Tiyatroları'nın sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımlandı.

AA'da yer alan habere göre, Devlet Tiyatroları'na sahne ve kostüm tasarımcısı Ali Cem Köroğlu korona virüsü yenik düştü.

Devlet Tiyatrolarında kostüm tasarımcılığını yapan Köroğlu, İzmir Devlet Tiyatrolarında geçen hafta prömiyeri yapılan "Karıncalar-Bir Savaş Vardı" oyununun da sahne tasarımını üstlenmişti.

Köroğlu, profesyonel sanat hayatına İstanbul Devlet Tiyatrolarında başlamıştı. 2003 ve 2007'de Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde "En Başarılı Sahne ve En Başarılı Giysi Tasarımcısı" ödülü alan Köroğlu'nun, ulusal ve uluslararası alanda sahne tasarımı konusunda ödülleri de bulunuyordu.

DT'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Devlet Tiyatrolarının sosyal medya hesabından Ali Cem Köroğlu için taziye mesajı yayımlandı.

Mesajda, "Birçok oyunun dekorlarında imzası bulunan, eski Sanat Teknik Müdür Vekilimiz, dekoratörümüz Ali Cem Köroğlu'nu Kovid-19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine ve sanat camiamıza baş sağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

ekran-alintisi-20201205114235.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş