Dışişleri'nden seyahat uyarısı

Dışişleri'nden seyahat uyarısı
ABD'de etkisini göstermeye başlayan 'en yüksek' seviyedeki Irma Kasırgası''na karşı Türk vatandaşlarını uyaran Dışişleri Bakanlığı, "Seyahatten kaçının" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nca, 'Irma Kasırgası' nedeniyle  Karayipler'le  ABD'nin  Floridaeyaletinde bulunan ve bu bölgelere seyahat edecek Türk vatandaşları için uyarıda bulunuldu. Kasırganın etkili olduğu bölgede bulunanların, güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları ve olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları istendi.

"SEYAHATTEN KAÇININ"

Bakanlık tarafından 'İrma Kasırgası' hakkında yapılan seyahat uyarısı şöyle:

" Karayipler Bölgesinde ortaya çıkan ve en yüksek seviye olan 'Kategori 5' olarak sınıflandırılan 'İrma kasırgası',  Karayipler ve  Amerika Birleşik Devletlerinin  Florida Eyaleti ile sözkonusu bölgelerin etrafındaki alanlarda etkili olmaktadır. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu kalmadıkça önümüzdeki günlerde sözkonusu bölgelere seyahat etmekten kaçınmalarında fayda bulunmaktadır. Halen sözkonusu bölgelerde bulunan vatandaşlarımızın ise, şahsi güvenlikleri açısından her türlü tedbiri almaları, olası gelişmelere hazırlıklı bulunmaları, her koşulda müteyakkız olmaları ve yerel makamların yaptıkları/yapacakları duyuruları yakından takip etmeleri önem arzetmektedir.

TÜRK VATANDAŞLARINA UYARI

Havana, Santo Domingo, Karakas, Vaşington Büyükelçiliklerimiz ve  MiamiBaşkonsolosluğumuz, kasırganın seyrine göre yerel makamlardan aldıkları bilgileri sosyal medya kanallarında güncel olarak paylaşmaktadırlar. Vatandaşlarımıza, yerel makamların ikazlarının yanısıra, sözkonusu temsilciliklerimizin duyurularını takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Kasırgadan etkilenen vatandaşlarımızın aşağıdaki numaralar/internet siteleri üzerinden Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ve ilgili temsilciliklerimize ulaşmaları mümkündür"

Etiketler: , , , ,
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş