Diyetisyen Büşra Aydın riski düşürdüğünü söyledi. Günlük 2 tane eze eze yemek yeterli

Diyetisyen Büşra Aydın riski düşürdüğünü söyledi. Günlük 2 tane eze eze yemek yeterli
Salgın, sarımsağa olan talebi arttırdı. Bağışıklık sistemini güçlendiren sarımsakta tüketicinin tercihi ise yerliden yana. Ayrıca uzmanlar, şifa kaynağı sarımsağı yutarak değil ezerek ve çiğ tüketmenin daha sağlıklı olduğu görüşünde.

Bağışıklığı güçlendiriyor, kansere yakalanma riskini düşürüyor. Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor. Diyetisyen Büşra Aydın, sarımsağın düzenli tüketildiğinde alzheimer, demans gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini düşürdüğünü söyledi.
Aydın, "Akciğer kanseri riskini önler. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek için günlük 2 adedi geçmeyecek şekilde beslenmenize ekleyebilirsiniz" dedi. Yerli sarımsak ithal olana göre daha sağlıklı. Vatandaşlar da çoğunlukla yerli sarımsağı tercih ediyor.
Diyetisyen Aydın, "Yerli sarımsak tansiyonu dengeler sindirim sistemini düzenler özellikle diyabetli bireyler beslenmelerine ekleyebilir. Özellikle yerli sarımsak keskin bir kokusu ve tadı vardır aroma vericidir" diyor.
Sarımsağı tüketirken iyi çiğnemek gerekiyor. Çiğ sarımsak sağlık açısından daha faydalı olduğu için yemeklere piştikten sonra eklenmesi tavsiye ediliyor.
TRT HABER

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58