Doç. Dr Lütfü Savaş: "Hatay'da Korona virüs olduğunu 1.5 ay önce söyledim"

Doç. Dr Lütfü Savaş: "Hatay'da Korona virüs olduğunu 1.5 ay önce söyledim"
Hatay Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, şehirde 1.5 aydır korona virüs vakasının olduğunu, konuyla ilgili yetkilileri uyardığını ancak kimsenin kulak asmadığını söyledi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısına 11 yıldır Hatay'ın Belediye Başkanlığı'nı yürüten enfeksiyon hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın korona virüsle ilgili sözlerini taşıdı.

Öztürk yazısında, şu ifadeleri kullandı:

"BELEDİYE DEĞİL HÜKÜMET YAPIYOR HAVASI VERİLİYOR"

"11 yıldır Hatay Belediye Başkanlığı'nı yürüten Doç. Dr. Lütfü Savaş, aynı zamanda enfeksiyon hastalıkları uzmanıdır. Şehirlerarası ve ilçeler arası seyahati en aza indirmek için uyarıyor, çabalıyor. Büyükşehir 65 yaş ve üzerindeki vatandaşa hizmet vermesine rağmen, onları 'yok' sayıp o yardımları 'VEFA' üzerinden yapıyorlar. Belediyenin resmi internet sitesinden bununla ilgili telefon numarasını bile sildirttiler.

Ama çalışan, götüren-getiren de çoğunlukla belediye personeli, kullanılan araçlar da belediyenin. Yani, “Belediye değil, hükümet yapıyor” havası veriliyor. Şimdi, bunların sırası mı? Belediye, kimin ihtiyacı olduğunu isim isim hatta ayakkabı numarasına varıncaya kadar biliyor ve yardımlarını da sürdürüyor."

"UYARILARIM DİKKATE ALINMADI"

Öztürk, Savaş'ın, "1,5 aydır bu hastalığın Hatay'da olduğunu söylüyorum. Bu hastalığı biz zaten geçiriyorduk. Hatta ben de komşumuz olan karı-kocada geçirdi. Bunları, enfeksiyon hastalıkları hocası olarak da söylüyorum ve zamanında ilgililere uyarılarım da oldu. Bütün cenaze sahiplerini taziye için ararım, giderim. Son dönemde her taziyede ölüm nedenlerini zatürre, astım krizi diye açıkladılar. Ocak ayından itibaren önlem alınması gerekirdi. İki ay önce sokağa çıkma yasağı ilan edilseydi bu sıkıntılar olmazdı. Şimdi yapılması gereken izolasyon kurallarına uyulmasıdır. Bunu şiddetle ve önemle öneriyorum.” dediğini aktardı. 

İlgili Haberler
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, korona semptomlarını yaşadığını ifade etti
  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş