DSP'de Önder Aksakal'a istifa et çağrısı

DSP'de Önder Aksakal'a istifa et çağrısı
DSP'de 23 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu'na destek verilmeme kararına tepkiler sürüyor. Partililer, Genel Başkan Aksakal'ı bir kez daha istifaya çağırdı.

DSP’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek verilmemesine gösterilen tepkiler devam ediyor. 

Daha önce partinin yönetim kademelerinde DSP Parti Meclisi (PM) Üyesi Necmiye Çölaşan ve Hikmet Sami Türk’ün istifasının ardından bu kez de İzmir’de DSP içerisindeki Demokratik Solcular ve Ecevitçiler DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın İstanbul seçimlerine yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Evrensel’de yer alan habere göre, DSP Genel Başkanın AK Parti ile işbirliği yaptığını iddia eden grup Önder Aksakal’ı istifaya çağırdı. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde gerçekleşen basın açıklamasını Ayşe Hazal Beytaş okudu.

Aksakal’dan duyulan rahatsızlıktan dolayı parti içerisinde birçok istifanın olduğunu belirten Beytaş, “Bizce asıl istifa etmesi gereken kişi Önder Aksakal’dır. 23 Haziran seçimlerinde de baskıcı AKP iktidarına karşı İmamoğlu’nun bulunduğu cephede yer alacağız” diye konuştu.

Ayrıca Beytaş gösterdiği tutumdan kaynaklı sosyal medyadan tehdit mesajları aldığını dile getirdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ekrem İmamoğlu için destek isteyen CHP’ye “İstanbul seçimleri iptal oldu siz bizim kapımızda yatıp kalkıyorsunuz. 81 ilde aday gösterdiler bu derenin suyu nerden geliyor gibi imalı laflar edildi, bunlar yakışıklı laflar değildi.” sözleriyle yanıt vermiş, yanıtın ardından parti içerisinde eleştirilerin hedefi olmuştu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş