Duayen gazeteci 8. ölüm yıl dönümünde anıldı

Duayen gazeteci 8. ölüm yıl dönümünde anıldı
Duayen gazeteci ve televizyoncu Mehmet Ali Birand mezarı başında anıldı. Mezar başında eşi Cemre Birand ve oğlu Umur Birand açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Birand'ın Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki kabri başındaki anmaya eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand, yakınları ve meslektaşları katıldı. Birand'ın mezarının üzerine ailesi tarafından, "Memoş" yazılı bir çelenk konuldu. Anma sırasında Birand için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

mehmet-ali-birand-mezari-basinda-anildi-6397-dhaphoto3.jpg

'VEFA SADECE BİR SEMT İSMİ DEĞİL

Mehmet Ali Birand'ın eşi Cemre Birand, “8 sene oldu. Bu sene pandemiden dolayı merasim yapmayacağız dedik ama gördüğünüz gibi vefa sadece bir semt ismi değil. Eski çalışma arkadaşları, bizler yine buradayız kar kışa rağmen. Her gelene çok çok teşekkür ediyorum. Dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

mehmet-ali-birand-mezari-basinda-anildi-6397-dhaphoto4.jpg

'ÇOK DUYGULANDIM'
Mehmet Ali Birand'ın oğlu Umur Birand ise, "Her sene olduğu gibi bu kadar sevenleriyle buluşması babamın çok gurur verici bir olay. Buraya gelen birisine 'Gelmene gerek yok. Hava kötü, pandemi, zaten tören yapmayacağız.' demiştim. Telefonu yüzüme kapattı. Aradım ne oldu dedim, 'Bana böyle şeyler söyleme kar kış hiç önemli değil.' dedi. Çok duygulandım, çok duygulanıyorum böyle insanlar gelince. Hala sevenlerinin çok olduğunu görüyorum. Herkes gibi ben de onu çok özlüyorum" diye konuştu. 

birand.jpg

Kaynak: (DHA)

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58