Dut yemiş bülbüller

A+A-
Altemur KILIÇ

Tokat’ta 7 erimizin alçakça pusuya düşürülmesi üzerine, hükümetin en yüksek katından Başbakana, Bakanlara ve Başbakan yardımcılarına kadar ve tabii mâlum medyadan  “provokasyondur” yorumları geldi. Dillerinin altında -bazı yalakaların dilleri üstünde- bu  “provokasyonu” derin devletin, Ergenekon’un ve TSK’nın yaptığı ima ve iddia edildi!
Ama gerçekler inatçıdır. PKK, bu melun cinayeti bir hayalet timin, kendi inisiyatifiyle yaptığını açıkladı... Özrün üslubu, cinayetinden de büyük. Ama  “kendi inisiyatifinden” murat, PKK’nın tümümü soyutlamak! Göreceksiniz, yandaşlar cinayeti mazur göstermek için bundan yararlanacaklardır! 
Güya “mert” eşkıyalar, şecaat arz ederken, alçaklıklarını itiraf ettiler. Biz, katillerin kim olduklarını -PKK olduğunu- biliyorduk ve yazmıştık... Fakat Başbakan Yardımcısı ve Başbakanın yokluğunda, Erdoğan’ı temsil eden Bülent Arınç, arkasından Cumhurbaşkanı Gül ve tabii koro halinde tüm iktidar ve cemaat medyası bunun “karanlık bir eylem, açılımı önlemek için kışkırtma” olduğunu ve “ne zaman bir adım atılsa bu tür bir kışkırtma çıkıyor” diyerek, hemen ifade ettiler! Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik daha önce Bingöl’de 33 erimizin şehit edilmesinin TSK’nın provokosyonu olduğunu, açıkça söylemişti... Bu son katliam için de, iddiasını tekrarladı. Ne var ki Başbakan Erdoğan, en yakın yardımcısının, sözcüsünün bu iddialarını yalanlamadı ve böylelikle, aynı kanaatta olduğunu gösterdi! Erdoğan son olaydan sonra da, Atlantik ötesinden seslendi; “Bu hain pusunun yeri ve zamanlaması milletimizin nasıl bir tertip ve provokasyonla karşı karşıya olduğunu gösteriyor... Bedelini, kim olursa olsun, ödetiriz.”
Bakalım nasıl ve ne zaman ödetecek? Acaba Cumhurbaşkanı Gül, “ağzından çıkanları” şimdi, kulaklarıyla duyuyor mu?

Medya
Tabii malûm gazeteler, başta TARAF ve malum yazarlar, başta Ahmet Altan, aynı iddiaları yaptılar... Bakalım tükürdüklerini yalayacaklar mı? Ne gezer; baktım, hepsi susuyorlar; bu itiraf, orduya karşı haberleri manşet yapan bu gazetelerde arka sayfalarda! Yazarlar da tevil etmek için bin dereden su getiriyorlar. Gene de suçlu “Kürtleri ezen, ülkeyi bu hale getiren devlet ve PKK ile canla başla mücadele eden Türk ordusu!” Bekleyin. Son provokosyonda Ordunun tahriki diyeceklerdir! Ali Bayramoğlu “açıklamayı iyi okuyun” derken, bu alçakların gerekçelerine, adeta hak veriyor.

Timsah gözyaşları 
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk de önce, “provokasyon” demiş, eş  “Aynası”, “Ergenekon”u, işaret etmişti. PKK itirafından sonra, hepsi “yaşama hakkını ihlal” diye, timsah gözyaşları döküyorlar ve şehitlere, yalancıktan ağıtlar okuyorlar! Sözde  “Türk” Ahmet, bakın ne diyor gene:  “Hangi örgüt üstlenmiş olursa olsun, tavrımız değişmez.” Yani dağlarda, kent sokaklarında cinayetlere, eylemlere devam! PKK veya  “hayalet timlerinin”  bu katliamdan ve sonra da itiraflarından maksatları ne? Tabanlarına cesaret vermek mi. Bence asıl maksatları, Ahmet’inki ile çakışıyor;  “kargaşa” büsbütün artsın... Bundan sonra, Türklerin ayranı büsbütün kabarır ve bunun üzerine BM-NATO-AB gelsin, olay uluslararası boyuta gelince de plebisitle “Büyük Kürdistan”. Liderleri Apo İmralı’ya tıkılmadan önce bunları açıkça söylemiş ve Kadir imzasıyla yazmıştı da.
Bu gidişatın sorumluluğunu kim üstlenecek? Zanlılar baştan aşağıya besbelli!
Merak ediyorum şimdi Başbakan, Amerika-Meksika dönüşünde bu konuda ne diyecek, değerlendirme hatasını kabul edecek mi? Tabii alelusul şehitlere rahmet okuyacak, “failler” bulunacak diyecek ve sonra açılıma devam!
Eğer Başbakan feraseti ve basireti ile “faillerin” kim olduğunu hâlâ anlamamışsa ve onları muhatap alarak, “açılıma” devam edecekse, basiretine, vizyonuna şapka çıkarmak lazım! Eğer, Türkiye’de, devlet gibi “devlet” kalmışsa ve Türk milletinde de “izan” kalmışsa, ortada bir enkaz vardır. AKP İktidarı, sanal demokrasi tramvayı ile tırmandı. Mazallah bir iç kargaşa felaket olur... Bunu önlemenin tek yolu, AKP’nin iktidardan, “gerçek”  demokrasiyle indirilmesi.
NOT: Erdoğan’ın Amerika dönüşündeki sözlerinden, durumu hiç anlamadığı veya anlamak istemediği anlaşılıyor!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları