Ekrem İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a doğalgaz indirimi tepkisi

Ekrem İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a doğalgaz indirimi tepkisi
23 Haziran’da İstanbul’da yeniden yapılacak büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi çalışmalarını sürdüren Ekrem İmamoğlu, AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın doğalgaz indirimi açıklamasına tepki gösterdi.

YSK’nın kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da yeniden yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Maltepe’de Sivaslı iş insanları ve sanayicileriyle bir araya gelen İmamoğlu, AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın ‘Doğalgaza yüzde 10 indirim yaptık şeklindeki açıklamasına tepki göstererek, “Siz hangi sıfatla indirim yaptığınızı ifade ediyorsunuz? Açıklayacaksa vali açıklasın. Ben geldim, bir eksiklik gördüm, yüzde 10 indirim yaptım' sesin anlarım. Komik tarafı var yazın ortasında İGDAŞ indirimi yapılıyor. Hiç kimsenin evinde doğalgaz yakılmıyor. Hatta bildiğim kadarıyla 4-5 ay fatura gelmiyor bazı evlere, çünkü yakılmıyor” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Garip bir durum var. Ben bu kentin seçilmiş belediye başkanıyım kardeşim. Şu anda da İstanbul valisi sürece atanmış olarak vekillik yapıyor. Açıklama yapılıyor rakibimiz tarafından, bu da şaşırtıcı. Doğalgaza yüzde 10 indirim yaptık. Ya sen kimsin? Siz hangi sıfatla indirim yaptığınızı ifade ediyorsunuz? Açıklayacaksa vali açıklasın. Ben geldim, bir eksiklik gördüm, yüzde 10 indirim yaptım' sesin anlarım. Komik tarafı var yazın ortasında İGDAŞ indirimi yapılıyor. Hiç kimsenin evinde doğalgaz yakılmıyor. Hatta bildiğim kadarıyla 4-5 ay fatura gelmiyor bazı evlere, çünkü yakılmıyor.

"Projelerimizi kopyalıyorlar. Kopyalama projeler beni rahatsız etmiyor, beni mutlu ediyor.

"İstanbul'un gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı ben olacağım. Bu bir iddia. Herkese hesap vereceğiz. Sistemin içine katacağız İstanbul halkını. Katılımcılığı en üst seviyeye taşıyacağız. İstanbul'un yoğun bir israf düzeni var, tasarrufa muhtaç. İstanbul'da bu süreci değiştirmek için seferberlikleri birlikte yapacağız. Başta eğitim olmak üzere, çocuk, kadın, uyuşturucu, bağımlılık, gençler gibi bir çok konuda İstanbulluyla seferberlik yapacağız. Bu kenti gelecek nesillere en güzel şekilde yol haritası belli şekilde aktaracağız."

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş