Elon Musk kararını verdi: Tutuklanmayı göze aldı

Elon Musk kararını verdi: Tutuklanmayı göze aldı
ABD’li iş adamı Elon Musk, korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan araç şirketi Tesla’yı tutuklanmayı göze alarak açacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’deki corona virüs kısıtlamalarını “Faşist bir yaklaşım” ifadesi ile eleştiren Elon Musk söz konusu yasağı deldi.

Güney Afrika asıllı iş insanı Elon Musk ABD’nin California eyaletinde yürürlükte olan corona virüs kısıtlamalarını çiğnedi. 

The Next Web'de yer alan habere göre, Musk'ın  sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla  Covid-19 yasağına rağmen üretime başladı. 

Musk'ın bu açıklaması sonrası ABD basınına konuşan California eyaleti yetkilileri Tesla'nın  hamlelerinden haberdar olduklarını konu ile ilgili açıklamanın ise daha sonra yapılacağın altını çizdi 

Tesla CEO'su Musk, dün yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle açık kalması gerekmeyen iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, araba üretimine yeniden başlayacaklarını bildirmişti. 

Musk daha önce tüm uyarılara rağmen bölgedeki fabrikasını açık tutmak için birkaç adım atmış ancak alınan karar kapsamında fabrika üretime ara vermek zorunda kalmıştı.  

İş yerlerinin kapalı kalmasını değerlendiren  Musk Tesla gibi şirketlerin bu krizi atlatacağını ancak küçük işletmelerin akıbetinin parlak olmayacağını öne sürmüştü. 

Geçtiğimiz hafta California’da uygulanan  corona virüs önlemlerini eleştiren Musk  “Anayasal haklar hiçe sayılarak insanlar evlerine hapsedilmiş durumda” demiş ve bu durumu ”Faşist bir yaklaşım” şeklinde eleştirmişti. 

Musk kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında “Özgür ABD hemen” ifadesine yer vermişti.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58