Emekliye 25 lira, PKK’lılara seçim hakkı

A+A-
Savaş SÜZAL

Ankara’da oynanan Karagöz-Hacivat oyunu zerre kadar ilgimi çekmiyor. AKP’nin gayet güzel sahnelediği ve öteki partilerin de sazan gibi yuttuğu tezgâhı midem kaldırmıyor. O kadar belliydi bu olacaklar, gelişmeleri heyecanla izleyen meslektaşlarımın açıklamaları da beni rahatsız etmeye başladı. Hele hele Hasan Cemal ile Cengiz Çandar’ın son macera ve açıklamaları tam bir yürek acısı.
Onların bundan yıllar önce ABD Dışişlerinin gizli toplantılarında Türkiye aleyhindeki gizli konuşmaları bana bugünlerde yaptıklarına hayret etmemeyi öğretti. Onlardan önce de PKK adına Kongre’deki gizli toplantıda konuşan İsmet İmset de cabası.
Dilerim seçim yenilenir ve Türk halkı yüzde 80 ve hatta yüzde 90 ile AKP ve Tayyip Erdoğan’ı seçer. AKP de bu şekilde gerçek amacı olan Türkiye’yi parçalama, Sevr’i yeniden uygulama ve şeriat devletine döndürmeyi başarır. Başka kimselerin, partilerin suçlanmasına gerek kalmadan Türkiye’nin adını horoz cumhuriyeti, bayrak ve sembolünü de kaz tüyüne çevirirler de herkes rahatlar.
En fazla da Türk kadınları için sevineceğim. Hele hele ahlak polisinden başlarından çarşaf veya burkalarını çıkardıkları için Afganistan ve Suudi Arabistan’daki gibi kırbaçtaki ellerine bakıp da tükürsünler dileğim. Zaten bugünlerde kadınlara yönelik suçlar giderek artıyor. Öldürülen kadınların sayısı da. Olsun, kahraman Türk erkekleri öteki ihtiyaçlarını Rus ve Moldovalı kadınlardan alırlar. Evde de çocuk yetiştirecek birkaç kadın bulunur. Eee her erkeğe 3 kadın alma hakkı da geliyorsa, kadınlar düşünsün olacakları, erkeklere ne?
Gelelim meraklısı ve uygar dünyalı, çağdaş insanlar için dünya haberlerine. Amerika’da yaşayan Türkler bugünlerde büyük bir kavga içinde. ABD Kongresi’nden yeni bir Ermeni tasarısının çıkışını önleme konusunda mücadele ediyorlar. İmza kampanyaları, Amerikalı milletvekili senatör ve milletvekillerine telefon etmeler veya uyarma gibi lobi çalışmaları içindeler. Bunda da Washington’daki Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi ile New York’taki Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu çok yoğun bir çaba içinde.
Amerika artık başkanlık seçim sürecine girdiği için de bu konuda önemli bir sonuç beklemiyoruz. Ama siyasetçiler, bundan da çıkar sağlama yoluna gidecektir hiç kuşkunuz olmasın. Zaten Ermeniler çaktırmadan yol almaya başladılar Türkiye’yi dava ediyorlar.
Öte yandan New York’ta Musevi mahallesine taşınan bir Türk aile ile çevredeki komşuları kapışmış ve sonuçta mahalle genç Türk ailesinin oradan taşınması için imza toplamış. Taraflar birbirini suçluyor. Ama ilginç olan Türklere de artık bu kıtada Arap gözüyle bakılması. Batı dünyasının Araplara saygısı yok. Bunda İslam ülkelerinin birbirlerini yeme ve kazık atma konusundaki başarısını yabana atmamak gerek. Baksanıza bir İslam Konferansı Örgütü var ortalıkta, ama uygulanan tek bir kararını bana söyler misiniz? Yok, olamaz da.
Bu arada hani seçildiğinde bizden bir grup hayranı tarafından kurbanlar kesilen Obama’nın da başı belada. Ekonomi yolunda gitmiyor. Ev fiyatları hâlâ düşüyor. İşsizlik oranlarında büyük bir rahatlama yok. Afganistan’dan asker çekeceğim dedi sözünü yerine getirmedi. Afgan savaşı sırasında ele geçirilen El Kaide ve Talibanların konduğu Küba’daki Quantanamo üssünü kapatacağım dedi kapatamadı.
Bu arada Libya harekâtına asker ve katılma konusunda da Meclisten yetki almadan katıldığı için de aleyhinde bir karar tasarısı çıkarıldı. Bu tasarının kabulü ardından ABD, Libya operasyonlarından yakında çekilebilir. Arap dünyasındaki başarısızlığı da ortada.
Evet sevgili okurlarım, sizler komik bir
Türk dizisi izler gibi Ankara’daki gelişmeleri izlemeye devam edin. Bu arada malı alan götürdü. Yakında gidecekler de cabası. Baksanıza emekliler de 25 lira zam alarak ihya olmuş görünüyor. 10 milyon emekli de buna müstahak zaten.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları