"Entelektüel vicdan" ve "milli vicdan"

A+A-
Altemur KILIÇ

Malum ve mahutların, herhalde bir yerlerden emir alarak başlattıkları “özür dileme” kampanyasının bir faydası oldu:  Milleti çıldırttı ve hainlerin kimler olduğu tekrar belli oldu! Hep aynı güruh; müzmin “milliyetçilik” ve ordu düşmanları, “Kürt muhipleri”, “Ermeni diasporası, Ermenistan yaranı”... Aynı çukurda buluşuyorlar ve kuyrukları birbirine değiyor!
Bu adamları-kadınları şeytan mı dürtüyor? Evet, öyle. Şeytanlar da malûm, güya çektikleri “vicdan azabı” da aslında vicdansızlıklarının kanıtı!
Vicdan azaplarının, şu sırada depreşmesinin altındaki başlıca sebep Cumhurbaşkanı’nın başını çektiği “Ermenistan’la uzlaşmak” ve ardından gelecek “tazminat” ve arazi taleplerine kapı açmak! Ama yanlış hesap. Türk milleti bu tongaya basacak kadar budala değildir. Millet olarak Ermenilerden “özür dilemeyi” halkımızın “kamu vicdanı” asla kabul etmez. Yani kampanya “tersine ürün” vermiştir. Eski yaraları kanamıştır. Uzlaşma yerine karşılıklı barışı adeta imkânsız hale getirmiştir... Bu halk, imzaları “aşağılıkta” birkaç satılmıştan, entelektüel ukaladan ve onların peşine takılan, bildiriye imza atan gafillerden ibaret değildir!  
Fakat kampanyanın arkasındaki “şeytanların” bir başka amaçları var: Şu sırada, böylesine “Kürt” konusunda, “Kıbrıs” konusunda da kapıyı açacaklar ve Türk milletinin sabrını deniyorlar. Her hamlede başarılı olurlarsa arkası gelecek, milli direncimiz aşınacak!
Fakat aksine; bu kampanyalar, bu dayatmalar (Turgut Özakman’ın kulakları çınlasın) “Türkleri çıldırtmakta” ! 
Bu “aşağılıkta” imzası olanlar, milliyetçiliğe “hamaset” derler. Gerçeklere de “resmi tarih”... Ya onlarınki nedir? İşlerine geldikçe “uydurma tarih” ve milliyetçi vatansever değillerse nedirler? Dilimin ucuna gelen sıfatları söylememek için kendimi güç tutuyorum!
Sormak isterim; tarihlerinde, çok daha karanlık olaylar, katliamlar, soykırımları olan ülkelerde, aydınlar, bu konularda makaleler ve kitaplar yazarlar, ama böyle “özür dilemek”  kampanyaları açarlar mı?.. İlk taşı masum, hiç günahsız olanlar atsınlar!
Taşnakların ve son yıllarda ASALA’nın öldürdükleri için Ermeniler bizden “özür dilerler mi” ?
Ancak; mesela, İngiltere’de de, sömürgelerde, Hindistan’da yaptıkları, Fransa’nın Cezayir’de ve sömürgelerde yaptıkları,  İspanya’nın Küba’da, Belçikalıların Kongo’da, Amerika’nın Kızılderililere (ortada Kızılderili kaldıysa) ve şu sırada Irak’ta El Garip ve Guantanamo’da yaptıkları vahşet ve katliamlardan dolayı, o ülkelerdeki “aydınlar” böylesine “bağışlayın bizi” diye imza kampanyaları açarlar mı, açtılar mı? Hayır! Onların vicdanları bu kanlı olayları hatırlayarak-hatırlatarak sızlamaz mı?
Gene, bu adamlara sorarım: “Ermenilere soykırımı yapılmadı” diye, belgeleri ortaya koyanların, kanunla cezalandırılmaları, hangi düşünce ve ifade özgürlüğüne sığar ve hangi bilimsel araştırma anlayışına uyar?! Ve bu Ermeni diasporasının ve lobilerinin baskılarıyla dünya parlamentolarında kanunlaşan bu “yasak” bizim, sözde aydınların, “bilimsel etik” kurallarına ters düşmüyor mu? Ve “Türk vicdanları”, milli duyarlılıkları olmadığı muhakkak da, “entelektüel vicdanlarını” hiç mi sızlatmaz?   
Ne gezer? Onların “vicdanlarını”, her gün PKK’nın öldürdüğü şehitlerimiz bile sızlatmaz. Çünkü onlara göre, Kürtlere yaptıklarımızdan dolayı, PKK haklıdır! Ve herhalde yakında PKK’dan da “özür dileme” kampanyası açarlarsa şaşmayın!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları